HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Katolícki biskupi ubezpečujú: Človek očkovaním nehreší

Ilustračný obrázok/TASR
Katolícka cirkev v Anglicku a vo Walese vydala vyhlásenie, ktorým vyvracia fámy, že dostať vakcínu proti Covidu by bolo v rozpore s náboženskou doktrínou, informuje portál RT.

Vo vyhlásení zverejnenom vo štvrtok Katolícka biskupská konferencia Anglicka a Walesu uviedla, že Cirkev podporuje používanie vakcín proti Covid-19. „V čase pandémie Covid-19 usudzujeme, že tento závažný dôvod existuje a že vakcínou nehrešíme.“

Vyhlásenie nasleduje po sérii falošných tvrdení na Facebooku, že vakcína AstraZeneca obsahuje tkanivá z potrateného ľudského plodu. Samotná vakcína také tkanivo neobsahuje, aj keď bunkový kmeň získaný z plodu v 70. rokoch minulého storočia použil farmaceutický gigant na šírenie vírusu pre túto vakcínu.

V nedeľu sa pokračuje v testovaní na niektorých školách na Slovensku

Biskupi dospeli k záveru, že medzi podaním vakcíny a „pôvodným protiprávnym konaním“ existuje dostatočná „morálna vzdialenosť“.  „Každý z nás je povinný chrániť ostatných pred infekciou, pri ktorej hrozí nebezpečenstvo vážnej choroby a pre niektorých smrti. Vakcína je najefektívnejším spôsobom, ako to dosiahnuť, pokiaľ sa človek nerozhodne pre vlastnú izoláciu,“ uvádza sa vo vyhlásení.

Biskupi prestávajú nabádať ľudí na očkovanie a tvrdia, že každý katolík sa musí vzdelávať a rozhodnúť, čo bude robiť. Vyhlásenie prichádza v čase, keď sa Spojené kráľovstvo pripravuje na hromadné nasadenie vakcín budúci týždeň.  V stredu britské regulačné orgány schválili očkovanie vakcínou spoločnosti Pfizer.

WHO upozornila, že vakcíny nie sú zázračným liekom na koronavírusovú krízu

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info