HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Autobus v Brazílii spadol z nadjazdu, hlásia najmenej 17 mŕtvych (VIDEO+FOTO)

Nehoda v Brazílii / Koláž redakcia HD / Twitter @RBandeirantes

Dvanásť ľudí zahynulo na mieste nehody a ďalších päť zomrelo v nemocnici po tom, čo autobus vypadol z nadjazdu v Brazílii a skončil na železničných koľajach. Vodič autobusu pred haváriou vyskočil z vozidla a ušiel, informuje portál RT.

Kvôli piatkovému incidentu musela byť uzavretá časť trasy BR-381 v João Monlevade – obec v brazílskom štáte Minas Gerais. Video z miesta činu ukazuje, ako autobus leží v rokline, ktorá je najmenej 15 metrov pod nadjazdom.

Miestne nemocnice boli ohromené počtom obetí, informovali hasiči. Polícia v Minas Gerais uviedla, že na mieste bolo zabitých 12 ľudí a 29 bolo zranených, z ktorých piati neskôr zraneniam podľahli.

Zatiaľ čo sa príčina havárie sa stále vyšetruje, polícia uviedla ako jednu z možností zlyhanie bŕzd. Brazílsky denník Folha citoval nepotvrdené správy o zrážke autobusu s nákladným autom.

Vodič vyskočil z autobusu skôr, ako spadol z mosta a utiekol, povedal novinárom hovorca federálnej diaľničnej polície Aristides Amaral Júnior. Polícia po ňom teraz pátra.

 

Cestujúci neboli miestni obyvatelia. Autobus patrí spoločnosti Localima Turismo a viezol cestujúcich z Mata Grande do São Paula – cesta v dĺžke asi 2 300 kilometrov – uviedla TV Globo.

„Rok 2021 bude katastrofický,“ varuje OSN

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info