HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Peking spúšťa 1 100 km rusko-čínskeho plynovodu

Putin, Si Ťin-pching / internet
Čína uviedla do prevádzky strednú časť plynovodu Čína – Rusko Východ. Je napojený na plynovod Power of Siberia z Ruska, ktorý bude dodávať modré palivo do severnej Číny, informuje Russia Today.

Podľa štátneho podniku China Oil & Gas Piping Network Corp (PipeChina) bude vyše tisíc kilometrov dlhá časť plynovodu stimulovať rozvoj regiónu Peking-Tchien-ťin-Hebei, hlavnej výrobnej oblasti krajiny, zvýšením dodávok plynu o 27 miliónov kubických metrov za deň.

Nová časť začína v meste Changling v Jiline a tiahne sa do mesta Yongqing v Che-peji, ktoré spája existujúce plynovody v severovýchodnej a severnej časti krajiny, ako aj projekty skladovania plynu v Dalian, Tangshan a Liaohe.

EÚ a Rusko sú príliš prepojené, aby boli nepriateľmi, tvrdí taliansky diplomat

Nová trasa údajne tiež pomôže zlepšiť kvalitu ovzdušia v regióne, kde sa nachádza štvrtina čínskej kapacity na výrobu ocele. Severná časť medzinárodnej plynovodnej trasy bola zahájená v decembri 2019 a doteraz prepravila zhruba štyri miliardy metrov kubických zemného plynu, tvrdí PipeChina.

Čína začala v júli stavať južnú časť ropovodu Čína – Rusko Východ, čím predĺžila cestu do Šanghaja na východe Číny. Po dokončení v roku 2025 sa predpokladá, že ropovod dosiahne ročnú kapacitu 38 miliárd metrov kubických.

Zdravotníci v čase korony bojujú s vlastným stresom užívaním antidepresív a analgetík

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info