HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Škandál: homosexuálne orgie v Bruseli a vyhováranie sa na diplomatickú imunitu.

Členovia dočasného vládneho kabinetu pózujú s belgickým kráľom Filipom (vpredu uprostred) po tom, ako pod tlakom koronavírusu udelil osobitné právomoci úradujúcej vláde v Bruseli 17. marca 2020. / TASR (AP)

Zdá sa, že škandálov, kedy politici nedodržiavajú vlastné nariadenia v súvislosti so šírením korony, pribúda. „Papalášstvo“ nie je len problémom Slovenska. Aj politici v zahraničí majú problém dodržať vlastné prísne nariadenia. To, čo vyžadujú od občanov, sami nedokážu dodržať. Ani to však nevedie k uvoľňovaniu opatrení. Rozdiel medzi Slovenskom a zahraničím je však ten, že tam sa za podobné prešľapy bez diskusie odstupuje.

Na súkromnom večierku v centre Bruselu zadržala polícia 25 nahých mužov, ktorí sa oddávali homosexuálnym aktivitám. Na súkromnú akciu boli privolaní príslušníci polície po tom, čo sa susedia sťažovali pre rušenie nočného kľudu.  Medzi nimi bol aj maďarský konzervatívny europoslanec, o ktorom sme už v HD písali. Člen europarlamentu z maďarskej vládnej strany Fidesz následne pripustil, že sa zúčastnil na súkromnej „párty“, pričom svoje kroky označil za „prešľap“. Na mieste udalosti, na ulici Rue des Pierres, v gay štvrti mesta Brusel, sa našli aj alkohol a drogy. Belgicko je v súčasnosti uprostred druhého lockdownu. Platí zákaz vychádzania a zhromažďovať sa môžu najviac štyri osoby.

Firmy Pfizer a BioNTech požiadali EÚ o schválenie svojej vakcíny

Príkladov porušovania vlastných nariadení za posledný rok vo svete je niekoľko. Zdá sa, že príslovie „vodu káže a víno pije“ nevzniklo len tak. Po návšteve reštaurácie v noci, v čase keď boli všetky pohostinstvá v nútenej uzávere a to dokonca bez rúška, odstúpil český minister zdravotníctva, Prymula.

Rovnako skončil aj írsky eurokomisár, Phil Hogan. Ten odstúpil po tom, čo sa zúčastnil na večierku klubu Oireachtas Golf Society v grófstve Galway. Bol tam spolu s ďalšími 80 osobami, vrátane ministra poľnohospodárstva D. Callearyho a predsedu Senátu J. Buttimera. Funkcií sa vzdali po škandále všetci traja.

V Británii skončil ako vládny poradca pre koronavírusy prof. Neil Ferguson po priznaní „chyby v úsudku“. Ferguson vypracoval model prenosu korony a na jar tvrdil, bez drastických opatrení môže zomrieť 250 000 ľudí. To viedlo k zavedeniu tvrdého lockdownu v Británii. Sám profesor však prijal u seba doma návštevu milenky a za prešľap neskôr odstúpil.

Najnovší bruselský škandál je však o to pikantnejší, že sa ho zúčastnili niekoľkí členovia europarlamentu, dokonca konzervatívne ladení a išlo o večierok, dokonca orgie homosexuálov.

Škandál: Orbánov europoslanec utekal z gayklubu pred políciou a s drogami!

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info