HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Firmy Pfizer a BioNTech požiadali EÚ o schválenie svojej vakcíny

Ilustračný obrázok / Shutterstock

Spoločnosti Pfizer a BioNTech odovzdali svoju očkovaciu látku proti ochoreniu COVID-19 na núdzové schválenie Európskej liekovej agentúre (EMA). Obe firmy to v utorok uviedli v oznámení. Cieľom je sprístupniť túto vakcínu v Európe do konca roka, napísala tlačová agentúra DPA.

Americká gigantická farmaceutická spoločnosť Pfizer v partnerstve s malou nemeckou biotechnologickou firmou BioNTech, ktorá sa pri výrobe vakcíny špecializuje na novú technológiu mRNA, informovali, že žiadosť odovzdali v pondelok a bola aj oficiálne potvrdená.

Obe spoločnosti sa tak zaradili k americkej firme Moderna, ktorá už tiež v pondelok požiadala regulačný úrad EÚ o podmienečné schválenie svojej vakcíny proti ochoreniu COVID-19.

Výkonný šéf spoločnosti Pfizer Albert Bourla ocenil žiadosť o schválenie ako „ďalší kľúčový míľnik“ v snahe zmierniť zdravotnú krízu, a to spoločne s BioNTech. Ich vakcína mala v klinických testoch 95-percentnú účinnosť proti COVID-19.

Tak ako Moderna aj spoločnosti BioNTech a Pfizer požiadali o núdzové schválenie tiež americký Úrad pre potraviny a lieky (FDA).

Moderna predkladá svoju vakcínu na schválenie v USA, EÚ aj v Británii

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info