HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Storočná talianska babička prekonala Covid trikrát

Ilustračný obrázok/pixabay
Lekári a zdravotné sestry v Taliansku sú ohromení odolnosťou 101-ročnej babičky, ktorá prežila španielsku chrípku počas druhej svetovej vojny, a ktorá teraz prekonala Covid-19… trikrát, informuje portál RT.

Maria Orsingherová mal prvé pozitívne testy už v prvých dňoch pandémie vo februári. „Vo februári bola matka hospitalizovaná v Sondale a lekár nám povedal, že nikdy nevidel tak starého človeka, ktorý by z koronavírusu tak dobre vyšiel. Dýchala sama a ani nemala horúčku,“ hovorí dcéra Carla.

V júli po uzdravení babička oslávila 101. narodeniny. V septembri ju však, žiaľ, hospitalizovali s horúčkou. Bola u nej druhýkrát potvrdená pozitivita na Covid-19 a podstúpila 18-dňovú liečbu. Zdravotnícky personál bol ohromený z jej odolnosti a miestnym médiám oznámili, že hospitalizácia bola viac-menej preventívna.

RNDr. Marek Petráš o vakcíne proti Covid-19: „Existujú oprávnené obavy o bezpečnosť“

Žiaľ, koronavírus si po ňu prišiel ešte raz. Minulý piatok mala opäť pozitívny test. Tretíkrát to však určite znova zvládne, pretože Orsingherová je v súčasnosti bez príznakov. Zostáva pripútaná na lôžko a rodina už netrpezlivo očakáva ďalšie stretnutie s touto železnou ženou.

Orsingherová sa narodila 21. júla 1919 v malej dedinke Gaggio v Ardenne a prežila pandémiu španielskej chrípky počas druhej svetovej vojny.  V súčasnosti prekonala trikrát Covid-19. „Aj lekári sú ohromení,“ tvrdia jej dcéry a potvrdzujú, že ich matka mala trikrát pozitívny a trikrát negatívny test. A to všetko za deväť mesiacov.

Západ má rozdielne názory na ruskú vakcínu

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info