fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
BULVÁR

Gombitová ochrnutá po nehode: Verila v ruský zázrak s tkanivom z embrya!

Marika Gombitová Zdroj: Facebook (Marika Gombitová Official)

Bol mrazivý november 1980. Mohlo to byť celkom všedný dátum, keby sa vtedy 24-ročnej speváčke Marike Gombitovej (64) navždy nezmenil život. Na diaľnici z Brna do Bratislavy pri návrate z koncertu došlo k autonehode, ktorá speváčku pripútala na invalidný vozík, informuje portál Blesk.

Tesne po autohavárii Marika verila, že sa ešte postaví na vlastné nohy. Snívala o tom, že odloží invalidný vozík. Prijať fakt, že by po celý život ostala invalidná, mladá speváčka odmietala. Robila si nádeje, že jej pomôžu špecialisti v zahraničí.

 Dva roky po nehode hľadala dokonca pomoc u uznávaného mikrochirurga v Moskve. Na samotnú operáciu, od ktorej tak veľa očakávala, spomína vo svojej knihe Úlomky spomienok.

Marika Gombitová sa rozlúčky s Karlom Gottom nakoniec dočká: Avšak je tu ešte jedna dilema!

„V roku 1982 som odletela do Moskvy na operáciu. Bola to už niekoľká operácia v poradí a každú som podstupovala s nádejou, že sa stane zázrak, lekárom sa podarí moje pretrhnuté nervové tkanivo spojiť a ja sa postavím na nohy,“ spomína podľa Nového Času Gombitová v knihe.

Do Moskvy s ňou letela aj kamarátka Eva, ktorá jej bola počas štvormesačného pobytu veľkou oporou. Cieľom operácie bolo posilniť prenos signálov v mieche. Profesor Jumašev vraj použil na regeneráciu nervové vlákna zo speváčkiných lýtok a tkanivo z embrya. A hoci sa odborníkovi nepodarilo dostať krehkú blondínku na nohy, ona si nesťažuje.

„Vôbec neľutujem, že som to podstúpila. Skúsila som to a dnes si nemusím vyčítať, že som prepásla nejakú zásadnú šancu,“ myslí si Gombitová.

Trapas Zuzany Belohorcovej: „Toto sa fakt nepodarilo!“

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info