HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Budaj hrá na city a bráni Matovičovu rodinu. Jeho sestru, ktorá tiež čelí útokom, ani len nespomenul

Ján Budaj, Igor Matovič a Zuzana Belicová / Fotokoláž (via TASR, Facebook)

Ján Budaj vo svojom facebookovom statuse napísal ódu na svojho šéfa Igora Matoviča a zároveň vyjadril hlboký súcit pre slovné útoky na jeho manželku a dcéry, ku ktorým malo dôjsť na sobotnom proteste v Trnave. Na sestru premiéra, Zuzanu Belicovú, úplne zabudol, pritom tú nevyberaným spôsobom urážajú na sociálnej sieti mnohí fanúšikovia OĽaNO a Milan Kňažko jej dokonca v televízii odkázal, že by mohla „držať hubu“.

„Stručne: podporujem neprávom atakovanú rodinu Igora Matoviča. Pavlínka, Rebeka, Klárka …Igor, sme na vašej strane a je nás oveľa viac, než tých , čo vás prišli v predvečer prvej adventnej nedele zastrašovať pred váš dom,“ začína svoj dlhší status hlavný predstaviteľ nežnej revolúcie.

Ministri Mičovský a Budaj sa dostali do sporu. Dôvodom sú miliónové psy!

Potom zhrnul Ján Budaj všetky úspechy svojho šéfa. Podľa neho, „Igor Matovič je v zahraničí príkladom víťaza volieb, ktorému sa podaril výsledok (cez 25%), aký z demokratov dosiahlo iba hnutie VPN (29%) a SDK (26%). Preto mohol zostaviť koalíciu, ktorá má silu rozbiť sprisahanie korupčných politikov, policajtov, sudcov a prokurátorov. Matovič je vo svete príkladom úspešného lídra v boji s epidémiou, aj s jej ekonomickými dôsledkami. Slovensko je z jedného aj druhého hľadiska medzi európskou špičkou.“

Súčasný minister životného prostredia si všíma, že proti premiérovi sa na Slovensku dvíhajú vlny hejtu a nenávisti, niektorí sa snažia narúšať jeho rodinný život a zodpovední za to sú „agresívni provokatéri, organizovaní a huckaní Kotlebovými neofašistami a Ficovými postkomunistami“. Budaj sa proti takémuto správaniu jasne vymedzuje: „Staviam sa v tejto chvíli nie ako politik, ale ako človek za túto neprávom zastrašovanú rodinu. Najnovšie im iracionálny dav neofašistov priniesol pred dom rakev. Je to vyhrážanie smrťou – hanebné a odsúdeniahodné,“ zhrozene konštatuje Ján Budaj.

Ten je presvedčený, že Igor Matovič a jeho rodina nikomu neublížila a ani nič neukradla. Dokonca si myslí, že Matovič s rodinou sa obetovali pre národ. Vyzdvihol aj rodinný život premiéra: „Igor Matovič a jeho rodina sú príkladom dobrej, veriacej rodiny, ktorá uprednostnila verejný záujem pred svojim pohodlím a aj bezpečím. Matovič o kresťanstve nereční, ale žije v zmysle kresťanských hodnôt. A jeho rodina ho v tom podporuje. Kiež by takýchto rodín bolo na Slovensku čo najviac!“, uviedol bývalý člen VPN.

Z telefonátu Matoviča s Tonym Blairom sa smeje aj jeho vlastná sestra

Budaj si je však istý, že rodinu premiéra sa zastrašiť a odradiť nepodarí: „Ten sobotný protest v Trnave ukázal, že tunajšia politická mafia presne identifikovala adresu, kde žije jej hlavný protivník. Odkazujú, že by ho chceli vidieť v truhle. Aký to bude mať koniec? Môže sa stať tragédia? Môže. Ale napriek všetkému som si istý, že Igora Matoviča a jeho rodinu kotlebovci ani ficovci nezastrašia. A rovnako som si istý, že by sme im mali vyjadrovať podporu a solidaritu. Znie to trochu pateticky, ale je to náš spoločný zápas. Zápas slušných ľudí proti násiliu, nenávisti a lži. Držte sa, Matovičovci!“, ukončil svoj razantný príspevok na sociálnej sieti Ján Budaj.

Príspevok Jána Budaja neostal nepovšimnutý sestrou Igora Matoviča, ktorá si v posledných týždňoch, odkedy sa prezradila jej identita na sociálnej sieti, „užila“ obrovské množstvo urážok a vyhrážok. Napísala: „Pán Budaj pridal na svojom profile status na obranu najbližšej rodiny Igora Matoviča. Neviem prečo som si naivne myslela, že do rodiny Igora Matoviča zahrnie aj jeho sestru, ktorá sa stala terčom útokov fanatikov OĽaNO, bulváru, dokonca aj “tribúna” revolúcie´89 a “celebrít” v relácii SEDEM v TV JOJ. Škoda, že pán Budaj nespomenul aj mňa, sestru, ktorej jeho súputník z tribún Novembra ´89, Milan Kňažko, odporučil, že ako súrodenec premiéra by mohla “držať hubu” a kvôli ktorému sa preto teraz na mne primitívne vyvršujú všetci fanatickí voliči OĽaNO.“

Zuzane sa nepáči, že ani jej brat – premiér, ani Ján Budaj, ktorý tak súcitne píše o rodne Igora Matoviča, sa jej nezastal.: „Veľmi smutné, pán Budaj, že ste sa ma ani vy nezastali, ani Igor, ani nikto z “demokratov”, ktorí majú vždy len plno rečí o slobode a demokracii. Smutné, keď právo na “slobodu slova” pre všetkých u revolucionárov zakapalo s poslaneckými a ministerskými funkciami,“ uzatvára Zuzana Belicová.

Matovičova sestra sa opäť triafa do čierneho: Útok od Kňažka nenechala iba tak

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info