Biden si zlomil nohu. Hral sa so psom
30 | 11 | 2020 I robertmerva

Novozvolený americký prezident Joe Biden utrpel pri hre s jedným zo svojich psov menšiu zlomeninu pravej nohy. Zranenie odhalilo vyšetrenie počítačovou tomografiou (CT) v nedeľu a zrejme si vyžiada nosenie ortézy počas niekoľkých týždňov, oznámil jeho lekár. Informácie priniesli agentúry AP a AFP.


Biden utrpel zranenie v sobotu. V nedeľu podľa svojej kancelárie navštívil ortopéda v meste Newark v štáte Delaware s tým, že má zrejme vykrútený členok. Bidenov lekár Kevin O'Connor uviedol, že prvé röntgenové snímky neukázali žiadnu evidentnú fraktúru, no následná podrobnejšia CT snímka odhalila maličké zlomeniny dvoch menších kostí v strednej časti jeho pravej nohy.

Biden (78) sa stane pri inaugurácii v januári budúceho roka najstarším prezidentom v dejinách USA. Sám otázky týkajúce sa svojho veku počas kampane často odbil, píše AP a pripomína, že zlomeniny sú vo vyššom veku všeobecne dôvodom na znepokojenie, aj keď Bidenova sa na základe vyjadrenia jeho lekára zdá byť pomerne menej závažná.

Die Presse: Slovenský premiér musel hromadné testy odložiť, v krajine vládne chaos
https://www.diepresse.com/5904203/was-in-der-slowakei-bei-massentests-schieflauft?from=rss Čítať ďalej
30 | 11 | 2020 | Ingrid Vrabcová


Pri odchode z ambulancie lekára na snímkovanie Biden viditeľne kríval, hoci kráčal bez barly alebo inej pomoci.

Politik Demokratickej strany utrpel zranenie, keď sa hral s Majorom, jedným z dvoch psov, ktoré Bidenovci vlastnia, a pošmykol sa pri tom. Majora si Bidenovci adoptovali v roku 2018 a svojho prvého psa menom Champ si zaobstarali po voľbách v roku 2008. Manželia už oznámili, že psy si vezmú do Bieleho domu, pričom si chcú zadovážiť aj mačku.

Vlani v decembri Biden zverejnil lekársku správu, podľa ktorej berie statíny na udržanie hladiny cholesterolu na zdravej úrovni. Jeho lekár ho však v správe označil za "zdravého, energického" a "zdatného na úspešné vykonávanie úloh prezidentskej funkcie".

USA plánujú obmedziť obchod s čínskymi a ruskými spoločnosťami pre ich údajné "vojenské väzby"
Trumpova vláda plánuje označiť 89 čínskych a 28 ruských subjektov za „koncových vojenských užívateľov“, ktorým bude zakázané obchodovať s americkými spoločnosťami, informuje portál RT. Čítať ďalej
30 | 11 | 2020 | Marek Molnár