HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Najvyšší súd v Pensylvánii zamietol žalobu, ktorá požadovala vyradenie až 2,5 milióna volebných hlasov

FOTO TASR/AP

Najvyšší súd v Pensylvánii zamietol žalobu, v ktorej sa uvádzalo, že poštové volebné hlasy sú nelegitímne, pričom dodal, že prípad mal byť podaný skôr a neexistujú dôvody na anulovanie týchto hlasovacích lístkov, informuje portál RT.

Jednomyseľným rozhodnutím Najvyšší súd štátu rozhodol, že žaloba bola podaná po uplynutí lehoty na právne spory týkajúce sa zákona o hlasovaní prostredníctvom pošty. Republikánsky žalobca Mike Kelly požiadal o zamietnutie všetkých 2,5 milióna pennsylvánskych hlasovacích lístkov.

Najvyšší súd tiež uviedol, že Kelly a jeho tím neposkytli žiadne dôkazy o tom, že prezidentské voľby boli nelegitímne.

„Nepodarilo sa im dokázať, že čo i len jeden hlasovací lístok bol podvodne odovzdaný alebo spočítaný,“ napísal vo svojom stanovisku sudca David Wecht. Sudca tiež kritizoval právnu sťažnosť ako „transparentnú a predčasnú snahu rozvrátiť vôľu voličov štátu“.

„Súdy by nemali rozhodovať o voľbách, keď je vôľa voličov jasná,“ dodal sudca.

Irán má v pláne pomstiť sa za špičkového vojenského vedca, ako aj za Solejmáního

Jeden z ďalších žalobcov, Sean Parnell, sľúbil, že právny spor ešte neskončil, a uviedol, že rozhodnutie súdu nebolo neočakávané. Tvrdil, že Najvyšší súd prípad zamietol z technických dôvodov a správne nezvážil dôvod žaloby.

V piatok federálny odvolací súd vo Filadelfii zamietol ďalší pokus Trumpového tímu zvrátiť výsledok prezidentských volieb v štáte Pensylvánia. V reakcii na túto správu Trump uviedol, že má „masívne dôkazy“ o podvodoch a že sa proti rozsudku odvolá.

Viac ako polovica Britov tvrdí, že hnutie Black Lives Matter zvýšilo rasové napätie

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info