fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Viac ako polovica Britov tvrdí, že hnutie Black Lives Matter zvýšilo rasové napätie

Ilustračné foto demonštrantov BLM / tasr

Väčšina dospelých vo Veľkej Británii je presvedčená, že nedávne protesty proti rasizmu Black Lives Matter (BLM) v skutočnosti prehĺbili rasové rozdiely medzi národmi a zvýšili napätie. Vyplýva to z nedávno zverejneného prieskumu verejnej mienky, informuje portál RT.

Približne 55 percent Britov si myslí, že protesty BLM prehĺbili rasové napätie. Zistil to nedávno zverejnený prieskum verejnej mienky, ktorý v októbri uskutočnilo združenie Opinium na základe prieskumu medzi viac ako 2 000 ľuďmi.

Zdá sa, že názory na kontroverzné hnutie sa rozchádzajú aj v rámci etnických menšín, pričom 44 percent ľudí v týchto komunitách obviňuje BLM z prehlbovania rasovej priepasti. Iba 17 percent všetkých respondentov nesúhlasilo s názorom, že protirasistické hnutie situáciu ešte zhoršilo.

Organizátori hnutia odôvodnili tieto výsledky tým, že protesty BLM odhalili existujúce problémy v spoločnosti.

Belgicko utratilo 151 000 kurčiat po prepuknutí vtáčej chrípky na farme neďaleko francúzskych hraníc

Zdá sa, že štatistika tiež odráža zvýšenú mieru diskriminácie ázijských obyvateľov, ktorá sa v tomto roku zvýšila zo 68 percent na 76 percent – nárast sa zhoduje s teóriou, že Covid-19 pochádza z čínskeho laboratória.

Hovorca BLM Adam Elliott-Cooper prieskum odmietol a vyhlásil, že je „zavádzajúci“, pokiaľ ide o tvrdenie, že protesty zvýšili rasové napätie.

„Black Lives Matter nezvýšilo rasové napätie rovnako, ako to neurobilo hnutie za občianske práva v USA, ani hnutie proti apartheidu v Juhoafrickej republike,“ poznamenal hovorca BLM.

Irán má v pláne pomstiť sa za špičkového vojenského vedca, ako aj za Solejmáního

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info