HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Ruská bezpečnostná služba rozbila bunku islamských teroristov

Reprofoto video YouTube (@ПОЛИЦИЯ РОССИИ 28 - CПЕЦНАЗ ФСБ)

FSB – bezpečnostná služba Ruskej federácie – odkryla a zlikvidovala niekoľko islamských militantov plánujúcich teroristické útoky v Moskovskej oblasti.

Ruská federálna bezpečnostná služba zadržala niekoľko ozbrojencov teroristickej skupiny Islamský štát (mimo Ruska), ktorí plánovali teroristické útoky v Moskovskej oblasti. Podľa zverejnených informácií bolo zadržaných päť osôb a jeden z nich priznal vinu. Informoval o tom portál tass.com

Keď budeme mlčať, zvíťazí terorizmus (Giulio Meotti)

Podozriví boli zadržaní v obytných budovách počas operácie vykonanej spoločne s bezpečnostnými silami. Jeden z nich priznal, že balíček, ktorý prevážal, obsahoval bombu. FSB predtým informovala, že zmarila činnosť medziregionálnej bunky teroristickej skupiny Islamský štát. Jeho účastníci plánovali činy sabotáže a terorizmu v Moskovskej oblasti.

Člen skupiny, občan stredoázijskej republiky, bol zadržaný v Vladimirskej oblasti východne od Moskvy.

Počas prehliadky policajti zaistili improvizované zariadenie naplnené výbušninami, ako aj ďalšie predmety a dokumenty. Podľa FSB bola bunka vytvorená kvôli náboru nových členov a sponzorovania terorizmu.  Vyšetrovanie. stále prebieha.

Sýrski militanti sa priznali, že ich Američania vycvičili na sabotáže a terorizmus

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info