HLAVNÝ DENNÍK
BULVÁR

Ronaldo, Messi, ale aj Lewandowski. Kto sa stane futbalistom roka?

Robert Lewandovski / Facebook (Robert Lewandowski/ Facebook (Robert Lewandowski)

V nominácii na cenu The Best pre najlepšieho futbalistu roka 2020 podľa FIFA sú minuloročný víťazi Lionel Messi, Cristiano Ronaldo alebo Robert Lewandowski, ktorý prežil skvelý rok s Bayernom Mníchov, infromuje portál Denik.cz.

Pôvodne mali byť trofeje pre najlepší hráčov a trénerov roku odovzdané v septembri rovnako ako vlani na galavečere v Miláne. Kvôli pandémiu koronavírusu bol však ceremoniál odložený a uskutoční sa len virtuálne 17. decembra.

Lewandowski v minulom ročníku pomohol Bayernu vyhrať Ligu majstrov, nemeckú Bundesligu aj domáci pohár. 32-ročný poľský útočník navyše bol vo všetkých troch súťažiach najlepším strelcom.

Ronaldo dvakrát skóroval a dobehol Ibrahimoviča. Immobile zabezpečil výhru Laziu

FIFA Best bude tento rok hlavnou svetovou futbalovou cenou, pretože kvôli atypickej sezóne sa už v lete rozhodol časopis France Football prvýkrát od roku 1956 neudeliť prestížnu Zlatú loptu. Jeho najväčším favoritom by bol práve Lewandowski vzhľadom k individuálnym aj tímovým úspechom.

Hviezdy roka budú voliť kapitáni a tréneri reprezentačných mužstiev, fanúšikovia a zástupcovia médií. Hlasovať budú môcť od dnešného dňa do 9. decembra. Vedľa najlepšieho futbalistu a futbalistky FIFA ocenia tiež najlepší trénermi, brankára alebo strelca najkrajšieho gólu.

Niekto na mne roky zarába, kritizuje slávny futbalista Ibrahimovič videohru FIFA

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info