fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Bratislavská kriminálna polícia rozbila drogový gang

FOTO TASR/AP

Polícia zlikvidovala gang, ktorý predával najmä heroín a pervitín. Policajný vyšetrovateľ už obvinil 32-ročného muža, 61-ročnú a 40-ročnú ženu z obzvlášť závažnej drogovej trestnej činnosti.  

Polícia podľa portálu parlamentnelisty.sk tvrdí, že tak dala „ráznu stopku“ rodine, ktorá mala dlhodobo znepríjemňovať život svojmu okoliu, pretože podľa doterajších informácií mali do ich domu pravidelne chodiť drogovo závislé osoby. „Išlo o domovú prehliadku v jednom z rodinných domov v obci Dunajská Lužná, ktorej výsledkom bolo zaistenie väčšieho množstva drog a zadržanie troch osôb,“ spresnila polícia.

Vyšetrovateľ následne obvinil muža a dve ženy z obzvlášť závažnej drogovej trestnej činnosti. Podľa výsledkov doterajšieho vyšetrovania mali obvinení minimálne od roku 2017 opakovane zadovažovať od doposiaľ nezistených osôb rôzne množstvá metamfetamínu a heroínu, ktoré mali následne prechovávať za účelom ich predaja a odovzdania k užívaniu ďalším osobám.

Pri pátraní po tínedžerke našli drogy (foto)

„Mužovi bolo taktiež vznesené obvinenie zo zločinu nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami, keďže počas prehliadky bola u neho nájdená podomácky vyrobená strelná zbraň bez označenia a identifikačných údajov zaradená medzi zakázané zbrane, ako aj 36 kusov nábojov, na nadobudnutie ktorých nemal zákonom stanovené oprávnenie,” informovala polícia.

Obvineným v prípade preukázania viny hrozí trest odňatia slobody na desať až 15 rokov. Zároveň bol spracovaný podnet k podaniu návrhu na ich väzobné stíhanie.

Bohatší uprednostňujú syntetické drogy, elity najmä kokaín, tvrdí Okruhlica

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info