HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Nemecká polícia zatkla zlodejov kráľovských šperkov

Berlín - Ozbrojení policajti počas razie v bytovom dome v Berlíne / TASR
Nemecká polícia vykonala masívnu raziu, ktorá zadržala troch ľudí v súvislosti s povestnou lúpežou v roku 2019. Z múzea v Drážďanoch vtedy ukradli kráľovské diamantové klenoty v hodnote  okolo 1 miliardy eur.

V utorok ráno boli počas masívnej policajnej operácie v Berlíne zatknutí traja podozriví, informuje portál RT.

Polícia vykonala prehliadky na 18 miestach, pričom razií sa zúčastnilo viac ako 1 600 príslušníkov. „Sme radi, že sme zatkli niektorých podozrivých a sme si istí, že dostaneme aj ďalších,“ uviedol pre denník Bild saský policajný prezident Horst Kretschmar.

K zatknutiu došlo v súvislosti s odvážnou lúpežou v múzeu Green Vault v Drážďanoch, ktoré obsahuje jednu z najväčších európskych zbierok pokladov. Dňa 25. novembra 2019 vznikol malý požiar elektrického vedenia na neďalekom Augustovom moste, ktorý deaktivoval bezpečnostný poplach. Zábery bezpečnostnej kamery ukazovali, ako sa potom zlodeji vlámali do múzea a pomocou sekery rozbili sklenené vitríny.

Lúpež za miliardu EUR. Zlodeji vykradli Grünes Gewölbe v Drážďanoch.

Ukradli niekoľko diamantových kráľovských šperkov v hodnote okolo miliardy eur vrátane 49-karátového diamantu, ktorý bol majetkom Augusta Silného, vládcu Saska a Poľska z 18. storočia.

Klenoty sa nikdy nepodarilo získať späť. V januári izraelská bezpečnostná firma CGI Group uviedla, že jednotlivci, ktorí tvrdili, že vlastnia dva z ukradnutých diamantov, sa ich pokúsili predať prostredníctvom darknetu. Stránky, ktoré v utorok prehľadala polícia, vlastnil zločinecký gang známy ako klan Remmo. Jeho členovia boli odsúdení za krádež obrovskej zlatej mince v berlínskom múzeu Bode v roku 2017.

Rusko plánuje na chytanie zločincov používať „virtuálny mozog“ za 720 miliónov dolárov

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info