fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
BULVÁR

Bohemian Rhapsody: Mercuryho priznanie k homosexualite

Freddie Mercury / Facebook (Freddie Mercury)

Sú to už takmer tri dekády, odkedy zomrel slávny spevák a skladateľ Freddie Mercury. Napriek tomu sa ešte dnes rieši, o čom vlastne je jeho najslávnejšie pieseň. Podľa jednej teórie ide o veľmi osobné priznanie, informuje portál Stars24.

V budúcom týždni uplynie 29 rokov od smrti legendárneho speváka Freddieho Mercuryho, jedno výročie v súvislosti s britskou kapelou Queen už ale pripadlo na posledný deň minulého mesiaca. 31. októbra 1975 totiž vyšla skladba Bohemian Rhapsody, je to teda už 45 rokov.

„Niekto tvrdí, že je to vlastne priznanie Mercuryho k homosexualite,“ uviedol v Rádiožurnáli moderátor a hudobný publicista Honza Dědek. Validitu tejto teórii má dodávať verš „Mamma Mia let me go“.

Bude Freddie Mercury ešte raz na striebornom plátne? Queen pripustili, že je to možné!

„Mamma mia je vyzývanie panny Márie, v angličtine nazvanej Mary, čo je zároveň Mary Austinová, s ktorou mal sedemročný vzťah, keď prežil svoj prvý pomer s mužom,“ pripomenul Dědek.

Mercury o Austinovej hovoril ako o láske svojho života, dokonca jej po smrti odkázal veľkú časť majetku. Skladba Bohemian Rhapsody vystúpila vo Veľkej Británii na vrchol hitparády hneď dvakrát, prvýkrát v roku 1975 po svojom uvedení a druhýkrát v roku 1991 po skone speváka.

Čakať na smrť vlastnej matky je bizarné, tvrdí herec v úlohe princa Charlesa

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info