fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Matovičovým návrhom nerozumie už ani Remišová. Prečo sa otvárajú niektoré zariadenia a iné nie?

Na snímke podpredsedníčka vlády a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI) SR Veronika Remišová (Za ľudí). FOTO TASR - Martin Baumann

Predsedníčka strany Za ľudí, Veronika Remišová nerozumie, na základe čoho sa otvárajú niektoré zariadenia a iné nie, „a už vôbec nie, prečo pre školy platí limit šesť detí a pre iné zariadenia a podujatia platí 50 percent kapacity“. Naráža pritom na nepredvídateľné zmeny názorov Igoira Matoviča.

Remišová „Radi by sme pracovali s partnermi, ktorí sa držia toho, čo povedali pred týždňom, alebo aspoň včera, a nie nepredvídateľne menili názory, ktoré nemajú prediskutované. Dlhodobo sa takto fungovať nedá. Nerozumieme, na základe čoho sa otvárajú niektoré zariadenia a iné nie, a už vôbec nie, prečo pre školy platí limit šesť detí a pre iné zariadenia a podujatia platí 50 percent kapacity,“ skonštatovala Remišová.

Remišová si zároveň myslí, že najväčšou prioritou pre krajinu by malo byť vzdelávanie. „Mali by sme urobiť všetko preto, aby sme otvorili školy. Nielen pre kvalitné vzdelanie našich detí, ale aj ich zdravý vývoj a spoločenský kontakt. Zameškané vzdelanie a sociálne odlúčenie sa nedá doplatiť žiadnou kompenzáciou,“ dodala.

Pandemická komisia vlády schválila návrh premiéra Igora Matoviča (OĽANO), aby sa s obmedzením kapacít otvorili kiná, divadlá i kostoly, ako aj ďalšie prevádzky. Od pondelka (16. 11.) by mohli byť otvorené divadlá, kiná a kostoly s maximálnou kapacitou 50 percent, fitness centrá a plavárne s maximálne šiestimi osobami na 15 metrov štvorcových. Spustiť by sa mohla podľa Matoviča aj Slovenská hokejová liga a prvá futbalová liga, zatiaľ ale bez divákov.

Matovičov veľký status. Nadávky, výhovorky, manipulácia a plané sľuby

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info