HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Matovič šokujúco smerom k opozícii: „Vyčistíme vás pekne od podlahy!“

Náčelník Matovič sa chváli svojím prvým skalpom. Má ho od takmer holohlavého Kajetána Kičuru. Fikcia / Fotomontáž

Premiér je síce známy svojou otvorenosťou a najmä verziou voči predstaviteľom strany Smer-SD, ale že im odkáže také drsné slová, tak s tým asi nerátal nikto.

Slová o „vyčistení od podlahy“ boli zrejme apelom na orgány činné v trestnom konaní aby nepoľavovali v ich práci zatvárať tých, ktorí, podľa neho, prekročili rámec zákona. Viackrát totiž vyhlásil, že orgány činné v trestnom konaní majú za jeho vlády „rozviazané ruky“, píše portál hlavnespravy.sk.

Podľa opozície ide o politicky motivované kroky

Dôkazom toho majú byť aj akcie NAKA z posledných mesiacov, ktoré boli namierené proti sudcom, bývalým vysokopostaveným policajným funkcionárom či dokonca proti špeciálnemu prokurátorovi. Vo väzbe sedia v súčasnosti desiatky osôb, na ktoré čaká súd, rovnako ako na tých, ktorí sa rozhodli s políciou spolupracovať, a tak sú vyšetrovaní na slobode. Opozícia tieto aktivity komentuje tak, že ide o čisto politicky motivované kroky, o ktorých sú navyše dopredu informované aj vybrané médiá, ktoré prichádzajú práve v čase klesajúcej popularity premiéra.

Fico vidí za zásahmi NAKA politickú objednávku. Ak je Gašpar vinný, Pellegrini mu želá trest

Opoziční politici, či už sú zo strany Smer-SD, Hlas-SD alebo ĽSNS premiérovi vyčítajú, že orgány činné v trestnom konaní sa s podobným nasadením a mediálnym pokrytím nevenujú aj podozreniam súvisiacim s jeho súčasnou vládou. A to napríklad v súvislosti s nákupom testov na celoplošné testovanie, alebo v spojitosti s podozreniami na porušovanie zákonov a ústavy pri obmedzovaní práv občanov počas pandémie.

Matovič: Zvláštny pocit mať za opozíciu mafiu

Viacerých opozičných politikov pohoršuje to, že sám premiér Igor Matovič verejne priam nabáda k „čisteniu“, ale len v radoch politickej opozície, čo napísal v utorok večer na verejnú sieť. „Zvláštny pocit mať za opozíciu mafiu a navyše kolaborujúcu s fašistami. Taký svetovo unikátny… Nebojte, vyčistíme to pekne od podlahy. #DržtePalce,“ zverejnil Matovič na svojom facebookovom profile.
Či bol jeho krátky status len ďalším skrátením si chvíle počas večernej cesty z práce, alebo mal byť adresovaný aj vyšetrovateľom, ktorí majú na stole kauzy spojené s bývalou vládou, aby sa pohli o krok ďalej, vie len Igor Matovič, dodáva na záver portál hlavnespravy.sk.

Robert Fico cíti šancu na politický návrat. Paradoxne mu v tom pomáha Matovič

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info