HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Polícia na D1 zadržala dodávku plnú migrantov. Vnútri ich bolo 24 vrátane detí

Ilustračná foto / Facebook (Tomio Okamura - SPD)

Na diaľnici D1 zadržali policajti dodávku plnú migrantov. V zadržanom vozidle sa ukrývalo celkom 24 migrantov vrátane detí. Cudzinci pri sebe nemali žiadne doklady, informuje portál eXtra.

Polícia zadržala o polnoci 24 migrantov. Viezla ich dodávka po diaľnici D1, išla smerom k Prahe. Policajti ju zadržali na 104. kilometri diaľnice na Jihlavsku ČR. Zrejme sú to Sýrčania alebo Turci, doklady nemali a neboli schopní preukázať svoju totožnosť.

Informáciu, ktorú priniesla televízia CNN Prima News, dnes potvrdila krajská policajná hovorkyňa Dana Čírtková. „Medzi migrantmi boli i deti a ženy. Cudzinci pri sebe nemali žiadne doklady, teraz sa polícia snaží zistiť, ako sa tam dostali a kam mali namierené. Policajná akcia trvala niekoľko hodín aj s ohľadom na súčasné opatrenia kvôli pandémii. Hliadky museli pracovať opatrne, mali ochranné pomôcky a respirátory pre prípad, že by medzi cudzincami bol niekto nakazený covidom-19,“ uviedla CNN Prima News.

Migranti na Cypre zaútočili na francúzske vaľvyslanectvo

Krajská policajná hovorkyňa ČTK potvrdila, že hliadka cudzineckej polície skontrolovala dodávku idúcu po D1 smerom k Prahe. „Ku kontrole sme si ju stiahli na 104. kilometri na zjazd, na bezpečné miesto. Zistili sme, že prepravuje 24 ľudí, bolo zrejmé, že sa jedná o cudzincov, neboli schopní preukázať svoju totožnosť. S najväčšou pravdepodobnosťou sú to Sýrčania alebo Turci,“ uviedla Čírtková.

S ich identifikáciou a ďalšími úradnými postupmi pomáhajú aj iné krajské policajné riaditeľstvá, dodala.

Je to už druhý podobný prípad tento týždeň. Vo štvrtok 5. novembra zadržali juhomoravskí colníci na D2 na Břeclavsku kamión s návesom, v ktorom bolo 48 migrantov, pravdepodobne Sýrčanov. Ľudí v návese rozpoznal veľkokapacitný röntgen. Môžu byť vrátení tam, odkiaľ prišli, môžu ale tiež požiadať o azyl.

Veľká citlivosť PCR testov môže byť aj ich nevýhodou

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info