fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Pandémia môže spustiť 3. svetovú vojnu, varuje šéf britského obranného štábu

Ilustračný obrázok © Shutterstock

Keďže veľká časť sveta stále zápasí s Covid-19, najvyšší vojenský veliteľ Spojeného kráľovstva varoval, že ekonomické dôsledky pandémie môžu viesť k tretej svetovej vojne, informuje portál RT.

Generál Nick Carter, šéf britského obranného štábu, uviedol, že „rytmus“ histórie naznačuje, že z dôvodu neistoty spôsobenej koronavírusom je možné, že vypukne globálny konflikt.

Generál varoval, že Spojené kráľovstvo a Medzinárodné spoločenstvo sa budú musieť poučiť z histórie, aby sa vyhli prešľapom, ktoré vyvolali svetové vojny v 20. storočí.

Grécko stavia oceľový plot proti migrantom. Budú na ňom kamery a sirény

V nedeľnom rozhovore pre Sky News Carter uviedol, že existuje riziko, že prudký nárast regionálnych konfliktov po celom svete by mohol viesť k „úplnej vojne“, ako to bolo vidieť v období pred prvou a druhou svetovou vojnou.

Vojenský veterán tvrdil, že vzhľadom na to, že svet je „veľmi neistým a úzkostlivým miestom“ kvôli Covid-19, existuje možnosť, že „eskalácia nás dovedie k nesprávnemu dôsledku“.

„Musíme si uvedomiť, že história sa nemusí opakovať, ale má rytmus. Ak sa pozriete späť na minulé storočie, pred oboma svetovými vojnami, myslím si, že je nepochybné, že došlo k eskalácii, ktorá viedla k nesprávnemu dôsledku, ktorý nakoniec viedol k vojne,” uviedol vysoko postavený vojenský úradník.

Päť profesií blízkej budúcnosti

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info