fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Rusom nezáleží na tom, či vyhrá Trump alebo Biden, pretože ani jeden nemá záujem byť priateľom Moskvy

Joe Biden a Donald Trump / Fotokoláž / via TASR

Demokrati ani republikáni nechcú po voľbách v USA mať lepšie vzťahy s Moskvou, tvrdí šéf ruskej zahraničnej spravodajskej služby, ktorý má pesimistický názor na zbližovanie národov, informuje portál RT.

V rozhovore pre Dmitrija Kiselova, šéf informačnej agentúre Rossija segodňa, Sergej Naryškin vysvetlil, že ani jedna z hlavných amerických politických strán nemá v úmysle zlepšiť súčasné vzťahy medzi Moskvou a Washingtonom.

„Pokiaľ ide o Rusko, samozrejme nás zaujíma širší dialóg a rozvoj rovnakých vzťahov a spolupráce medzi našimi dvoma krajinami. Ale, bohužiaľ, nevidíme v americkej politike žiadne známky takéhoto prístupu,“ uviedol Naryškin.

Komentáre vysoko postaveného politika sa objavili v predvečer amerických prezidentských volieb v roku 2020, v ktorých sa demokratický kandidát Joe Biden stretol s prezidentom Donaldom Trumpom. Počas celého svojho vedenia bol Trump obviňovaný z toho, že je lokaj ruského prezidenta Vladimira Putina. Niektorí tvrdia, že je ohrozený Kremeľom.

Informátor NSA Edward Snowden sa bude uchádzať o ruské občianstvo po 7 rokoch v exile

Trump však preukázal malú vôľu spriateliť sa s Moskvou zvýšením sankcií, vyňatím zmlúv o kontrole zbraní a vyvíjaním tlaku na plynovod Nord Stream 2 spájajúci Rusko s Nemeckom. Jeho náprotivok Biden takisto neprejavoval nijakú lásku k Rusku. Bývalý viceprezident počas svojej kampane sľúbil, že bude voči Kremľu tvrdý. Je len malá šanca, že by vzhľadom na svoju rétoriku zrušil Trumpove sankcie.

Profesor Roderick Kiewiet z Kalifornského technologického inštitútu v utorok pre ruskú tlačovú agentúru TASS uviedol, že rozširovanie zmlúv o kontrole zbraní môže byť za Bidena ešte ťažšie.

„Ak bude zvolený Biden, bude oveľa ťažšie dosiahnuť dohodu o odzbrojení,“ uviedol Kiewiet.

Vedci objavili nové genetické ochorenie, ktoré zabilo až 40% pacientov

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info