fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Boris Kollár kondoloval v súvislosti s útokom vo Viedni

FOTO TASR - Jaroslav Novák

Predseda Národnej rady (NR) Slovenskej republiky Boris Kollár (Sme rodina) s ľútosťou a zármutkom prijal správu o teroristickom útoku, ktorý sa odohral vo Viedni. Premiér Igor Matovič (OĽANO) na sociálnej sieti v súvislosti s útokom napísal „Zostávajte silní, Rakúsko“.

Ešte v pondelok vo večerných hodinách dal Kollár z nemocnice pokyn na kondolenciu predsedovi Národnej rady Rakúskej republiky Wolfgangovi Sobotkovi, ktorá v utorok ráno odišla diplomatickou poštou. Informovala o tom riaditeľka odboru komunikácie parlamentu Michaela Jurcová.

„Vyjadrujem rozhorčenie nad tým, čo sa stalo, zároveň vyjadrujem úprimnú sústrasť celému rakúskemu ľudu. V týchto ťažkých chvíľach sme s vami, myslíme na vás a modlíme sa za vás,“ znie kondolencia predsedu parlamentu Borisa Kollára.

V pondelok (2.11.) večer došlo v centre Viedne neďaleko synagógy na ulici Seitenstettengasse a na ďalších piatich miestach k streľbe. Rakúsky minister vnútra Karl Nehammer v telefonickom rozhovore pre stanicu ORF uviedol, že streľba je zrejme teroristickým útokom, do ktorého je zapojených viacero páchateľov. Útok si vyžiadal niekoľko mŕtvych a viacero ťažko zranených.

SIS pozorne sleduje situáciu, ktorá nastala po útokoch vo Viedni

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info