fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Neurobili nič zlé! Trump obhajuje karavan, ktorý „obkľúčil a obťažoval“ Bidenov autobus v Texase

Americký prezident Donald Trump / TASR (AP)

Po tom, čo FBI začala vyšetrovať incident s Bidenovým autobusom v Texase, prezident Trump uviedol, že namiesto obťažovania „vlastencov“ by sa federálni agenti mali zamerať skôr na skutočných zločincov a teroristov, ako je Antifa, informuje portál RT.

„Podľa môjho názoru títo vlastenci neurobili nič zlé,“ uviedol Trump v nedeľu na Twitteri. Svoju pochvalu venoval vodičom karavanov, ktorí v piatok obkľúčili Bidenov autobus, ktorý prechádzal stredom Texasu.

„Namiesto toho by FBI mala vyšetrovať teroristov, anarchistov a agitátorov ANTIFA, ktorí behajú okolo a vypaľujú naše demokraticky riadené mestá a ubližujú našim ľuďom,“ ďalej poznamenal americký prezident.

FBI v krátkom vyhlásení potvrdila, že si „je vedomá incidentu“, pričom dodala, že „v súčasnosti prebieha vyšetrovanie a nie sú k dispozícii žiadne ďalšie informácie“.

Počas nedeľňajšej demonštrácie v Michigane Trump popohnal priaznivcov Bidena slovami, že títo vynikajúci ľudia jednoducho „chránili včera jeho autobus, pretože sú milí“. Predtým zverejnil Trump video s karavanom so slovami: „Milujem Texas!“

Jedno z mnohých zverejnených videí ukazuje čierny karavan spolu s bielym vozidlom, ktoré obkľúčili Bidenovom autobus cez dva jazdné pruhy.

Bidenova kampaň, ktorá bola nútená zrušiť svoje udalosti v Texase, odsúdila týchto aktivistov za to, že ich „personál, náhradníci, podporovatelia a ďalší ľudia boli zranení“.

Hillary Clintonová tvrdí, že by zvládla pandémiu lepšie, ale Trump a ruské médiá jej „ukradli“ voľby

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info