fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Pozor! Idete počas zákazu vychádzania nakupovať? Bločky môžu zaujímať aj políciu

Vláda zavedením výnimočného stavu obmedzila pohyb ľudí. Kam sa môže ísť sú napríklad potraviny. Ale čo nákupné centrá, kde sa predáva všetko?

Pri zastavení policajtom mu musíte dokázať, že vaša cesta je naozaj oprávnená. Za nedodržanie mimoriadnych opatrení totiž hrozia mastné pokuty. Čo najviac času teda v aktuálnej situácii treba tráviť doma a von ísť len na nevyhnutný čas. Pri kontrole policajtmi je treba s nimi komunikovať a hodnoverne im zdôvodniť účel vašej cesty, upozorňuje portál dnes24.sk.

Nemyslite iba na seba, ale na všetkých

V takých prípadoch môže pomôcť napríklad pracovná zmluva, objednávka alebo blok od nákupu. Von možno ísť do prírody, na prechádzku so psom či na nákup potravín a hygienických potrieb. Povolená je tiež cesta do práce prípadne na miesto podnikania. Polícia to uviedla na sociálnej sieti v súvislosti s vyhláseným núdzovým stavom a vyhlásenými opatreniami. „Ak ste zdravý a silný, nemyslite iba na seba, ale na všetkých zraniteľných,“ vyzvala polícia, ktorá tiež upozornila ľudí aby nenavštevovali príbuzných, ak nie sú na nich odkázaní. Pripomenula, že nariadenia sú dostupné aj na stránke korona.gov.sk.

Od začiatku marca do 22. októbra polícia zaznamenala už 1590 prípadov porušenia lekárom stanovenej karantény, 406 prípadov zákazu otvorenia prevádzok, 2476 porušení povinnosti nosenia rúška a 4472 prípadov, pri ktorých bolo zistenie porušenie povinností. Za nedodržanie mimoriadnych opatrení môže v blokovom konaní polícia uložiť pokutu do 1000 eur. V správnom konaní môže výška dosiahnuť až 1659 eur, informuje v závere portál dnes24.sk.

Zatváranie obchodov napáchalo veľké škody. Sulík sa mu chce v budúcnosti radšej vyhnúť

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info