fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Čaputová sa plošného testovania nezúčastní. Má na to svoje dôvody

Prezidentka ako bežný človek... Foto: Facebook (Zuzana Čaputová)

Celoplošné testovanie je síce dobrovoľné, vláda ale nastavila podmienky tak, že ten, kto nepríde bude mať oveľa viac starostí ako keby sa testovať dal. Neplatí to však pre našu pani prezidentku.

„Dávam sa pravidelne každý týždeň dáva testovať na ochorenie COVID-19. A aj z tohto dôvodu sa preto nezúčastním celoplošného testovania obyvateľov Slovenska, ktoré bude tento víkend,“ uviedla to prezidentka v utorok na tlačovej konferencii. Plošného testovania antigénovými testami sa zúčastnia predseda koaličnej strany SaS Richard Sulík aj predsedníčka Za ľudí Veronika Remišová. Naopak, opozičný Smer-SD sa nechá otestovať PCR testami, informuje portál 1.pluska.sk.

„Koaličníci“ na plošné testovanie pôjdu

„Vnímam to ako súčasť zodpovedného výkonu mojich právomocí,“ povedala hlava štátu. Dôvodom jej pravidelného testovania je aj to, že pri výkone svojej funkcie sa dostáva do kontaktu s rôznymi osobami. Plošného testovania sa zúčastní aj minister hospodárstva Sulík, potvrdil to hovorca strany SaS Ondrej Šprlák. Dodal, že SaS považuje celoplošné testovanie za správny krok.

Ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronika Remišová sa pôjde dať taktiež otestovať. Minulý piatok (23. 10.) sa tak nechala otestovať v Trstenej na Orave, povedal Michal Dyttert, poverený riaditeľ odboru komunikácie ministerstva informatizácie.

Celoplošné testovanie musí prebehnúť bez toho, aby bolo ohrozené zdravie občanov, tvrdí prezidentka

Smer-SD aj Pellegrini idú na PCR testy

Úplne inak sa k celoplošnému testovaniu postavila strana Smer-SD. „Poslanci Smeru-SD skôr využijú možnosť individuálneho testovania presnejšími testami, napríklad PCR testom,“ uviedol hovorca strany Ján Mažgút. Expremiér a líder mimoparlamentného Hlasu-SD Peter Pellegrini sa taktiež pôjde dať otestovať PCR testom, ktorý je spoľahlivý, tvrdí hovorkyňa strany Patrícia Medveď Macíková. „Pán Pellegrini je v úzkom kontakte so svojimi rodičmi, nakoľko si to vyžaduje ich zdravotný stav. Z tohto dôvodu si potrebuje byť istý výsledkom testu,“ poznamenala podľa portálu 1.pluska.sk Medveď Macíková.

Pilotné testovanie splnilo nadmieru očakávania, tvrdí Matovič

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info