HLAVNÝ DENNÍK
BULVÁR

Komička Evelyn hodila karty na stôl: Psychické problémy a závislosť na liekoch!

Evelyn / Facebook (Evelyn)

Bez silných liekov na upokojenie úzkosti a panické ataky by komička a moderátorka Evelyn Kramerová (30) údajne nevyštudovala vysokú školu. Prvýkrát o svojich psychických problémoch prehovorila v magazíne Moja psychológia, informuje portál Blesk.

„Prvá panická úzkosť prišla práve po stand-upe. Tak silná, že ma to na pol roka vyradilo z bežného života. Brala som tri Lexauriny denne, čo rozhodne nie je málo, len na to, aby som dokázala chodiť do školy a odbiť si povinné kolá prednášok,“ prezradila moderátorka. Po nejakom čase si uvedomila, že takto to ďalej nejde. „Lieky mi utlmovali paniku, ale rovnako aj radosť zo života.“

Odborníka však hneď nevyhľadala. Do ambulancie sa dostala len náhodou, keď písala školskú prácu na psychológiu. „Za týmto účelom som zavítala do jednej ordinácie. Prvýkrát sme sa s psychologičkou bavili o projekte a postupne som sa jej zverila. Priznávam, hrozne som sa hanbila. Dlho to o mne nikto nevedel a nedokázala som sa pred ľuďmi otvoriť,“ netají sa komička.

Komička Evelyn ako miss mokré tričko?

Práve lekárka jej poradila, že lieky sa jej podarí vysadiť, ak začne chodiť na terapiu. „Prvýkrát po pol roku som si ich nevzala, netušiac, či s tým budem vedieť ďalej pracovať. Dnes každému, kto trpí podobnými problémami, radím návštevu psychológa, inak to neprekonáte,“ apeluje na ľudí s podobnými problémami blondínka.

Počas školy absolvovala dve roky terapie a dnes tiež ešte občas v rámci prevencie zájde do ordinácie. Inak sa jej už ale darí situáciu zvládať. „Počas korony sa mi podarilo zaviesť isté rituály. Od meditácie, pole dancingu alebo cvičenia cez režim až po zdravý spánok. Zistila som, že mi to veľmi pomáha dosiahnuť vnútornú rovnováhu. Prirodzene ju v sebe nemám. Buď som hore, alebo dole,“ hovorí Evelyn, ktorá dnes už žiadne emócie nepotláča tak, ako to robila v minulosti.

Andrej Hryc bojujúci s leukémiou: Toto je najťažšia stránka boja s chorobou!

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info