HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

„Rúško je symbol poslušnosti“, tvrdí Milan Markovič

Humorista Milan Markovič to, čo vie o pandémii, našej vláde poriadne „vysvetlil“. / Fotokoláž (via TASR)

Známy slovenský herec Milan Markovič taktiež odmieta strašenie ľudí koronavírusom. Tvrdí, že v súčasnosti potrebujeme na vyriešenie tejto situácie skôr psychiatrov než epidemiológov. Podľa Markoviča je rúško symbolom poslušnosti a na obaloch výrobcovia dokonca píšu, že rúško nedokáže dostatočne ochrániť pred vírusmi, povedal v rozhovore s lekárom Dr. Bukovským.

Milan Markovič je slovenský humorista, herec, moderátor, scenárista, ktorý okrem divadla dlhé roky pôsobil aj na televíznych obrazovkách. Aj napriek svojmu úctyhodnému veku je v súčanosti stále aktívny, píše scenáre, organizuje rôzne podujatia a každý mesiac hrá kabaret Milana Markoviča.

Najnovšie s ním urobil rozhovor lekár Igor Bukovský, v ktorom sa venovali najmä zdravej výžive, no „zaťali“ aj do súčasnej horúcej témy ohľadom koronavírusu.

Rovnako ako doktor Bukovský aj Markovič odmieta súčasné strašenie ľudí koronavírusom. Na začiatok vyhlásil, že nie je odkázaný na nejaký krízový štáb, ktorý možno v živote nevidel živého pacienta, ale skôr veľmi rád počúva názory rôznych lekárov ako napríklad Romana Šmuclera, Jána Žaloudika, profesora Jána Pirka, atď.

Slovenské ministerstvo zdravotníctva šíri strach a poplašné správy, tvrdí Dr. Bukovský

Herec Milan Markovič následne vyslovil zaujímavú myšlienku:

„Myslím, že v súčasnosti už možno treba na vyriešenie tohto stavu menej epidemiológov a o čosi viac psychiatrov.“

Markovič sa pristavil aj pri často diskutovanej téme nosenia rúšok. Sarkasticky poznamenal, že povesť rúšok paradoxne pokazili ich samotní výrobcovia:

„Zober si tú škatuľku, kde je tých, tuším 50 kusov, tých bežných zelenkavých chirurgických rúšok a na tej škatuli máš po anglicky napísané: Táto tvárová maska nie je respirátor a neochráni vás pred Covidom-19 ani pred inými infektami.“

„Celá hystéria okolo pandémie je iba komédia“, vyhlásil Dr. Bukovský na margo Matoviča

Herec Milan Markovič poradil ľuďom ako sa vyvarovať strachu a tešiť a zo života aj napriek dnešnej neľahkej situácie:

„Musí to byť trochu v povahe, ale aj v chcení. Je to aj v schopnosti vyvarovať sa toho, čo nepotrebujem, čo mi môže len ubližovať. Ja napríklad vypnem, resp. prepnem televíziu, kde vidím už len to, že je tam sám človek v štúdiu s rúškom na tvári. Na čo to má?„

Na záver sa ešte dotkol nosenia rúšok:

„Rúško je symbol poslušnosti. Ono plní skôr funkciu psychologickú. Keď ja vojdem do toho nákupného centra a vidím, ako všetci sú zafačovaní: sme jednotní, štát sa o mňa stará, spolu to zvládneme,“ zakončil humorne Markovič.“

Bukovský podáva žalobu na Matoviča

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info