HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Prekvapivé gesto Ruska voči Ukrajine

Na snímke ruský prezident Vladimir Putin počas videokonferencie v prezidentskej rezidencii Novo Ogarjovo pri Moskve v Rusku 10. augusta 2020. / TASR (AP)

Ruský predseda vlády a neskôr aj prezident Vladimir Putin v Novo-Ogarjove počas videokonferenčného stretnutia s ruskou vládou povedali čosi, čo nikto z prítomných nečakal.

„Rád by som začal niekoľkými príjemnými informáciami – novosibirské centrum „Vector“ dnes zaregistrovalo druhú ruskú vakcínu proti koronavírusu – „EpiVacCorona“, – vyhlásil Vladimír Putin a spustil stretnutie s členmi vlády. „Pokiaľ viem, máme na ceste tretiu vakcínu – Chumakovovo“ dodal ešte. Pokračuje portál  kp.ru.

V ďalšej časti videorokovania vládneho kabinetu Ruskej federácie zrazu prišla na pretras Ukrajina. Predseda vlády Mišustin predniesol návrh, podstatou ktorého bolo, že sa „umožnení vstup niekoľkých ukrajinských spoločností na ruský trh. Medzi nimi bude aj „Bratslav“, strojársky závod Barsky a Rubezhanský lepenkový závod. „Sme vždy pripravení obnoviť komplexnú spoluprácu s Ukrajinou,“ reagoval na Mišustinov návrh Putin. „Predpokladajme, že z našej strany ide o prvý krok a gesto dobrej vôle.“ Povedal ruský prezident.

Strojársky závod Barsky sa nachádza v regióne Vinica a vyrába kotly ústredného kúrenia, linky na plnenie fliaš na alkohol a nealkoholické nápoje. Spoločnosť Bratslav sa tiež nachádza v regióne Vinica a vyrába poľnohospodárske stroje, dojacie stroje a výrobky pre farmy. Rubezhanský Cardboard and Container Mill sa nachádza v Luhanskej oblasti na Ukrajine. Je jedným z najväčších výrobcov vlnitej lepenky a obalov z nej na Ukrajine.

Azerbajdžanský prezident hovorí Arménsku, že by sa malo poďakovať Putinovi za záchranu jeho krajiny

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info