HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Neuveriteľné: Rozvedený muž chcel v pivnici vybúrať múr. To, čo za ním našiel ho šokovalo

Za týmto múrom našiel rozvedený muž niečo, čo mu doslova vyrazilo dych. Zdroj: FB/Som žena

Príbeh, ktorý sa stal rozvedenému mužovi je ako z rozprávky. Jeho nález iba ťažko opísať slovami.

Pivnice u niektorých ľudí vyvolávajú doslova hrôzu, a najmä ak je v nich tma ako v hrobe. Človek sa v nich obvykle necíti príjemne, pretože všetko okolo je studené, mokré a nikdy neviete, čo sa skrýva vo vnútri. Jeden muž z Turecka, o ktorom píše aj portál somzena.sk, objavil v roku 1963, niečo, o čom sa hovorí dodnes! Z tohto čo našiel naozaj mrazí!

Historické podzemné mesto

Po demolácii jednej zo stien našiel obyvateľ Derinkuyu v provincii Nevsehir v Kappadokii, historickej časti Turecka, miestnosť. Keď zišiel dolu schodmi, jeho prekvapenie bolo ešte väčšie! Nebola to len jedna miestnosť, bol to vchod do podzemného mesta! Vedci zistili, že sa jedná až o 8 poschodí, na ktorých bolo starobylé mesto Derinkuyu. Neboli to len domy, pretože podzemí Derinkuyu sa našli napr. aj chrám alebo niečo ako „vináreň“ z dávnych čias.

Odhaduje sa, že v podzemí by mohlo žiť až 20 000 ľudí spoločne so zvieratami! V tuneloch bol špeciálny ventilačný systém, ktorý zabezpečil dostatok kyslíka. Zaujímavosťou je, že v Kappadokii objavili už celkom 37 podzemných miest, ale Derinkuyu je jedinečné, pretože je to jediné mesto prepojené ešte s ďalším, Kaymakli, ku ktorému vedie 8 km dlhý tunel. V roku 1985 obe mestá zapísali do zoznamu UNESCO ako najvýznamnejšie pamiatky svetovej kultúry, píše v závere portál somzena.sk.

 

Za múrom objavil Turek schody, ktoré do doviedli k doslova historickému revolučnému objavu. Zdroj: FB/Som žena
V podzemí za pivničnými múrmi našiel obyvateľ Derinkuyu niečo, čo mu doslova vyrazilo dych! Zdroj: FB/Som žena

 

V podzemí za pivničnými múrmi našiel obyvateľ Derinkuyu niečo, čo mu doslova vyrazilo dych! Zdroj: FB/Som žena
V tuneloch pod mestom, kde bol špeciálny ventilačný systém, ktorý zabezpečil dostatok kyslíka, mohlo žiť až 20 000 ľudí spoločne so zvieratami. Zdroj: FB/Som žena

 

 

 

 

 

 

 

Pred 100 rokmi začala história československej koruny

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info