HLAVNÝ DENNÍK
BULVÁR

Kráľovná sa konečne ukázala fanúšikom monarchie, akosi si však zabudla nasadiť rúško!

Britská kráľovná Alžbeta II. počas mimoriadneho televízneho prejavu v nedeľu 5. apríla 2020. FOTO TASR/AP

Britská kráľovná Alžbeta II. sa nedávno prvýkrát od začiatku pandémie koronavírusu zúčastnila väčšieho verejného podujatia. Navštívila armádne výskumné centrum neďaleko Salisbury. Kráľovná ani princ William, ktorý ju sprevádzal, však nemali počas návštevy na tvári rúško, upozorňuje portál Stars24.

Kráľovná Alžbeta II. trávila jarnú celoštátnu karanténu na svojom hrade Windsore. Svoje kráľovské povinnosti plnila na diaľku, napríklad v júni sa prvýkrát zúčastnila pracovnej videokonferencie.

Taktiež oficiálna oslava jej 94. narodenín bola tento rok kvôli pandémii skromná. Každoročnú slávnostnú prehliadku nahradila komorná ceremónia na Windsore.

Princezná Diana pod lupou: Prečo s ňou nehovoril vlastný syn?

Cieľom nedávnej oficiálnej cesty Alžbety II., ktorá bola prvá po karanténe, sa stalo armádne výskumné centrum Porton Down neďaleko Salisbury, kde sa otvorilo nové analytické centrum. Ani ona ani jej vnuk William nemali na ústach a nose rúško.

Podľa agentúry Reuters všetci účastníci akcie dodržiavali bezpečnú vzdialenosť. Agentúra AP uviedla, že 48 ľudí, ktorí prišli s kráľovnou a princom do užšieho kontaktu, predložili pred návštevou negatívny test na koronavírus.

Briti sa dočkali! Kráľovná Alžbeta II. to konečne urobila!

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info