HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Budaj apeluje na predstaviteľov agrorezortu, aby počas rokovaní v Bruseli obhajovali environmentálne ciele

Ján Budaj (OĽaNO). FOTO TASR - Jaroslav Novák

Minister životného prostredia Ján Budaj (OĽaNO) apeluje na predstaviteľov Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (MPRV SR), aby počas rokovaní v Bruseli obhajovali environmentálne ciele.

V tlačovej správe o tom informovalo Ministerstvo životného prostredia SR (MŽP SR). V najbližších dňoch sa na Rade Európy v Bruseli bude rozhodovať o stanovení Spoločnej poľnohospodárskej politiky členských krajín Európskej únie (EÚ).

„Slovensko potrebuje moderné poľnohospodárstvo, ktoré chráni prírodu a zabezpečí zdravé potraviny. Preto apelujem na rezort pôdohospodárstva, aby počas rokovaní na európskej úrovni presadzoval nastavenie dotácií pre farmárov tak, aby viac zohľadňovali ochranu biodiverzity, opeľovačov a zachovanie živej krajiny,“ povedal Budaj. Šéf envirorezortu tvrdí, že plnenie environmentálnych cieľov bude do značnej miery závisieť aj od poľnohospodárskej politiky Slovenska.

Podľa envirorezortu je kľúčové prestať s používaním zbytočnej agrochémie a nebezpečných pesticídov, vytvárať priestor pre biodiverzitu, medonosné lúky, podporovať extenzívnu pastvu v chránených územiach, častejšie striedať vhodné plodiny a naopak, obmedziť monokultúry. Dôležité je, aby nová poľnohospodárska politika podporovala farmárov, ktorí sa k prírode správajú ohľaduplne.

V pondelok pokračuje disciplinárne pojednávanie s Dobroslavom T. bez účasti verejnosti

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info