fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Rozmnožujte sa alebo zaplaťte! Ruská komunistická politička podporuje zavedenie dane pre občanov, ktorí odmietajú mať deti

Ilustračný obrázok, Zdroj: Pixabay

Významná ruská politička podporila zavedenie dane pre občanov, ktorí odmietajú mať deti, informuje portál RT.

Tamara Pletnyová, poslankyňa komunistickej strany a predsedníčka parlamentného výboru pre rodinu, ženy a deti, v rozhovore pre tlačovú agentúru tvrdila, že „tí, ktorí nechcú mať deti, by mali byť zdanení.“ Dodala, že by mali byť vyňatí tí, ktorí to z lekárskeho hľadiska nemôžu a tí, ktorí už nie sú v reprodukčnom veku.

Komunistická predsedníčka je známa svojimi kontroverznými názormi na vzťahy a do medzinárodného spravodajstva sa dostala po tom, čo ruským ženám počas MS FIFA v roku 2018 odporučila, aby nemali sex s cudzími mužmi.

Pletnyová reagovala na nápad Rady matiek, organizácie pod vedením Tatyany Butskej, blogerky s viac ako 1,7 milióna sledovateľmi na Instagrame.

Podľa Butskej má Rusko demografický problém a prestane existovať, ak ho osídlia prisťahovalci.

V Rusku preberajú moc upratovačky, ženy v domácnosti i vodiči autobusov

„Hovoríme o tých, ktorí úmyselne odmietajú porodiť dieťa. Ak sa im nepáči, nech zaplatia daň,“ uviedla Butská. „Hypoteticky by ich to mohlo stáť 500 rubľov (6,50 dolárov) mesačne.“

Rovnako ako mnoho iných európskych štátov, aj Rusko v súčasnosti bojuje s demografickou krízou, pretože počet obyvateľov krajiny stále klesá. Odhaduje sa, že počet ľudí v Rusku sa v roku 2020 znížil o 158 000, čo je päťkrát viac ako v minulom roku, keď pokles predstavoval iba 32 100.

Kontroverzný návrh však ani zďaleka nemá univerzálnu podporu. Podľa političky Eleny Strokovej, členky krajne pravicového LDPR, je nesprávne zdaňovať ľudí za to, že nemajú deti, a namiesto toho by mal štát poskytovať výhody.

„Podľa môjho názoru je v tejto situácii nevyhnutné použiť mrkvu, nie palicu,“ uviedla Stroková pre ruskú tlačovú agentúru RIA Novosti. „Je neprijateľné nútiť niekoho mať dieťa. V opačnom prípade som si istá, že by sa počet nechcených detí medzi mladými rodičmi zvýšil.“

Neverte médiám, ktoré šíria paniku. Až 97% ochorení má veľmi ľahký priebeh, tvrdí česká lekárka

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info