HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Prostriedky z fondu obnovy budú na Slovensku investované rovnomerne, a to vrátane juhu územia, tvrdí Matovič

Na snímke predseda vlády SR Igor Matovič. FOTO TASR - Pavol Zachar

 Prostriedky z fondu obnovy Európskej únie (EÚ) budú investované rovnomerne pre podporu celého územia Slovenska, vrátane juhu a juhovýchodu krajiny.

Uviedol to premiér Igor Matovič (OĽaNO) po dnešnom stretnutí s predstaviteľmi Strany maďarskej komunity (SMK). Predseda vlády zároveň povedal, že v súvislosti s označením Maďarov žijúcich na Slovensku by sa mal používať pojem komunita a nie menšina.

Prijatie druhého občianstva bude podľa Matoviča možné len v prípade skutočnej a dlhodobej väzby s daným štátom. Premiér tak reagoval na avizovanú úpravu zákona o štátnom občianstve.

Nechceme zaviesť povinné očkovanie, len došpecifikovať pojem profylaxia, tvrdí Mikas

„Južné Slovensko alebo juh východného Slovenska nebudú apendixom a nebudú apendixom Slovenska ani v prípade čerpania prostriedkov z fondu obnovy. Tieto prostriedky sú určené práve na to, aby sme dobiehali zameškané,“ vysvetlil premiér. Prostriedky z fondu obnovy budú podľa neho využité na Slovensku rovnomerne na to, aby riešili problémy, ktoré sú dlhodobo neriešené.

Podpredseda Strany maďarskej komunity (SMK) József Berényi v tejto súvislosti dodal, že dôležitý je napríklad rozvoj cestnej infraštruktúry. Potrebné sú podľa neho aj investície v oblasti životného prostredia. Spomenul napríklad ochranu vody na Žitnom ostrove a upozornil, že v niektorých oblastiach južného Slovenska chýba kanalizácia.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info