HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

HANBA v celej Európe! Expremiér Pellegrini nakladá vláde a žiada informácie

Fotokoláž / Redakcia (via TASR)

Podľa Petra Pellegriniho vláda premárnila leto a nikto nevie, na základe čoho vlastne zavádza tvrdé opatrenia. Premiér sa podľa neho háda s vicepremiérom ako na pieskovisku.

Opozičná strana Hlas-SD by chcela podľa portálu dnes24.sk predvolať pred poslancov NR SR členov vlády aj zástupcov Úradu verejného zdravotníctva a Národného centra zdravotníckych informácií. Mali by im vysvetliť, na základe čoho a ako prijímajú opatrenia, ktoré v mene boja s druhou vlnou koronavírusu významne obmedzia život v krajine.

Roztržky Matoviča a Sulíka sú hanbou

Predseda Hlasu Peter Pellegrini využil roztržku, ktorá sa v nedeľu rozhorela medzi premiérom Matovičom a vicepremiérom Sulíkom. Líder SaS znechutene odišiel z rokovania krízového štábu a obvinil vládu, že o sprísňovaní opatrení rozhoduje len tak „od pása“ bez relevantných dát. „Je pravdou, že nikto netuší, ako rokovania krízového štábu a vlády prebiehajú, a či tam prevládajú emócie alebo fakty,“ vyhlásil P. Pellegrini na tlačovej konferencii a zdôraznil, že sa nechce miešať do sporu I. Matoviča a R. Sulíka. Má však na to jednoznačný názor. „Takéto roztržky sú hanbou v rámci celej Európy. Vláda by mala ukázať istotu, ale premiér s vicepremiérom sa tu hádajú v priamom prenose.“

Matovič nazval Fica idiotom, pre Smer je to vrchol drzosti a dôkaz premiérovej slabosti

Mnohé podniky druhú vlnu neprežijú

Bývalý premiér tiež vyčítal Matovičovej vláde, že premárnila leto a nepripravila krajinu na druhú vlnu epidémie, o ktorej všetci vedeli, že príde. „V lete mali posilniť kapacity hygienikov. Dodali im vojakov až pred pár dňami. Keby to urobili už v lete, dnešné čísla by nemuseli narastať tak rýchlo,“ vyhlásil Peter Pellegrini.

Výsledkom nezvládnutej situácie je podľa neho to, že vláda teraz musí prijímať „drastické opatrenia“, ktoré okrem záchrany životov spôsobia aj ťažké rany ekonomike„Mám obavu, že mnohé podniky druhú vlnu neprežijú,“ dodal opozičný líder. Osobitne kritizoval vládnu koalíciu za slabú pomoc dotknutým skupinám. Parlament napríklad neschválil návrh na zvýšenie pandemickej OČR. To malo pomôcť najmä matkám samoživiteľkám, ktoré majú najväčší problém čeliť finančným výpadkom počas zatvárania ekonomiky a škôl, píše v závere portál dnes24.sk.

Pellegrini pre pandémiu apeluje na vládu i verejnosť, pýta sa na opatrenia

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info