HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Pentagón vyčlení 600 mil. USD na „experimentáciu so sieťou 5G“

Ilustračný obrázok / Shutterstock

Americká armáda uzavrela partnerstvo s viac ako tuctom spoločností s cieľom „rozsiahleho experimentovania“ s technológiou 5G, vrátane snáh o zvýšenie „letality“ určitých systémov, pričom projekt bude stáť až 600 miliónov dolárov, informuje portál RT.

Označujeme technológiu 5G za „základný predpoklad pre modernizáciu obrany USA“, oznámil Pentagón vo štvrtok spolu s projektom, ktorý bude stáť stovky miliónov, pričom sa na ňom zúčastní 15 súkromných dodávateľov.

„Ministerstvo obrany dnes oznámilo cenu experimentov a testovanie 5G na piatich amerických vojenských miestach, čo predstavuje najväčšie rozsiahle testy 5G pre aplikácie s dvojakým použitím na svete,“ uviedol Pentagón vo vyhlásení a dodal že sa na ňom stretnú odborníci z viacerých priemyselných odvetví a disciplín.

„Projekty budú zahŕňať pilotovanie rozšírenej virtuálnej reality s podporou 5G pre plánovanie a výcvik misií, testovanie inteligentných skladov s podporou 5G a hodnotenie technológií 5G s cieľom vylepšiť distribuované velenie a riadenie,“ ďalej poznamenal Pentagón.

Medzi spoločnosti vybrané pre tento projekt patria telekomunikačné spoločnosti AT&T, Nokia a Ericsson, dodávateľ spravodajských a informačných technológií Booz-Allen Hamilton, výskumné krídlo spoločností General Electric, GE Research a dcérska spoločnosť leteckého giganta General Dynamics.

Na spoločnej základni vo Washingtone Lewis-McChord bude AT&T tiež spolupracovať s Booz-Allen a dvoma ďalšími firmami na vývoji technológie virtuálnej reality s podporou 5G pre výcvik, plánovanie misií a dokonca aj „operatívne využitie“, aj keď Pentagón zatiaľ neposkytol žiadne príklady.

Huawei sa bude podieľať na výstavbe ruských vysokorýchlostných diaľnic

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info