HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Harabin varuje policajtov: Neudeľujte pokuty za rúška, lebo trestnoprávne zodpovední budete vy!

Štefan Harabin vyzýva vládu, aby namiesto vakcín dala ľuďom radšej zadarmo potrebné lieky. Zdroj: TASR

Štefan Harabin upozornil policajtov, že udeľovaním pokuty za nenosenie rúšok sa na základe nulitnosti nariadenia budú trestnoprávne zodpovedať.

Bývalý predseda Najvyššieho súdu SR a exminister spravodlivosti Štefan Harabin varoval policajtov aby neudeľovali pokuty za nenosenie rúška, lebo oni, nie Matovič a Mikas budú zodpovedať trestnoprávne. Zároveň im podľa portálu hlavnespravy.sk pripomenul, že v tejto súvislosti im nepomôže odvolávanie sa na právne nulitné nariadenie hlavného hygienika Jána Mikasa ani na tzv. protipandemické opatrenia vlády Igora Matoviča.

Podľa Harabina je nosenie rúška nezákonné mučenie, dáva trestné oznámenie na Mikasa

Odkaz Harabina občanom

„Upozorňujem všetkých občanov, aby nezaplatili pokutu, ale aby žiadali doručiť im rozhodnutie o udelení pokuty písomne. Už sa stali prípady, že keď tak urobili, tak v písomnom doručení bolo rozhodnutie o pokarhaní a nie o udelení pokuty. Vedia dobre, že nemôžu ukladať pokuty, tak postupujú v zmysle zásady in dubbio mitius, teda v prípade pochybností rozhodnúť miernejšie. Čo je tiež zjavná nezákonnosť. Keď doručia pokutu, alebo pokarhanie, treba voči tomu podať opravný prostriedok. Ak aj v ňom príde zamietnutie, tak potom ide žaloba na súd a nemôžete to prehrať,“ odkazuje exminister spravodlivosti ľuďom. Podľa Harabina je nútenie nenakazených ľudí nosiť rúška protiústavné.

Strana Vlasť má miliónový dlh, Harabin sa od neho dištancuje

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info