HLAVNÝ DENNÍK
BULVÁR

Zvláštne fóbie a záľuby Karla Gotta: Toto tajil pred verejnosťou dlhé roky!

Karel gott. Foto: TASR/AP

Strachy, o ktorých nehovoril a lásky, ktoré tajil. Karel Gott si do hrobu odniesol veľa tajomstiev. Čo ste o ňom možno ani netušili?

Ako píše portál Šíp, Karel Gott svojich priaznivcov miloval a príliš vecí im netajil. Niektoré si ale predsa len nechával pre seba. Bizarnými záľubami sa totiž neoplatí chváliť. Mohli by na neho vrhať zlé svetlo.

Jedna ale predsa len vyliezla na povrch. Rodina Karla Gotta má vlastnú hrobku v Újezde u Svätého Kríža. Majster mal k dedinke na západe Čiech silnú väzbu a rád o nej hovoril. Raz sa preriekol, že inšpiráciou k maľovaniu, čo bolo jeho koníčkom, sú pre neho pohreby.

Milovník pohrebov

„Dojímalo ma to a vždy som túžil utešovať pozostalých. Keď dlho nikto nezomrel, našiel som si zabitú mačku alebo zmrznutú vranu a vystrojil som jej slávnu poslednú cestu,“ prezradil portálu Novinky.cz.

Peter Nagy po rokoch prezradil, čo mu raz zašepkal Karel Gott: Je to pikantné!

Nikdy nepoužil pražské metro

Ďalšou zaujímavosťou je, že Karel Gott nikdy nejazdil pražským metrom. Hromadná doprava nebola nič pre neho. Čo mu ale nevadilo, bolo chodiť po Prahe pešo. Stavíme sa, že dlhý úsek nikdy neušiel, keďže ho stále zastavovali jeho priaznivci.

Najradšej spieval v kúpeľni

Ak sa mu niekde dobre trénovalo, bolo to v kúpeľni. „Je tam skvelá akustika a hlavne tým cvičením nezaťažuje nikoho vo svojom okolí,“ povedal kedysi. Pre neho to bolo skrátka ideálne miesto na hlasovú rehabilitáciu.

Odvrátená tvár slávy Karla Gotta: „Zaplať 3 milióny, lebo ťa zabijem!“

Spoluvlastnil časopis

Svojho času bol spolumajiteľom hudobného časopisu Melodie. Nie náhodu bol mnohokrát na obálke on sám. V mesačníku ste sa dočítali predovšetkým, kto je úspešný v českom rybníčku. Na kritiku človek narazil málokedy.

Malý princ. Ten bol jeho

Čo sa týka literárnych diel, vždy mal slabosť pre Malého princa, ktorý ho vo všeličom inšpiroval. Rád sa ale začítal aj do klasických mayoviek alebo verneovek.

Manželka Haberu sa päťdesiatky nebojí: Peštová ukazuje skvostné krivky v spodnom prádle! (VIDEO)

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info