HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Stojíme na strane bieloruských občanov, tvrdí Šeliga

šeliga
FOTO:TASR - Jaroslav Novák

Slovensko stojí na strane bieloruských občanov a na strane demokratických síl. Povedal to podpredseda Národnej rady SR Juraj Šeliga (Za ľudí) po stretnutí s líderkou bieloruskej opozície Sviatlanou Cichanovskou.

„Bieloruská občianska spoločnosť a demokratická opozícia sú v tisíckrát komplikovanejšej situácii, ako sme boli my. Zmanipulované voľby, nasadenie bezpečnostných zložiek a následné zatýkanie, bitie, zastrašovanie. Bielorusi ani napriek tomu svoj nenásilný boj s diktátorom nevzdávajú,“ zdôraznil Šeliga s tým, že ľudia majú právo vybrať si v slobodných voľbách, kto ich bude reprezentovať.

Cichanovská sa vo štvrtok stretla aj s Bielorusmi žijúcimi na Slovensku, aktivistami za slobodné Bielorusko a niektorými poslancami Národnej rady SR. Podľa Ondreja Dostála (SaS) Slovensko ako demokratický štát by malo podporovať demokraciu a ľudské práva všade vo svete.

„Bielorusko je blízko a je to krajina, v ktorej je otvorená diktatúra prezidenta Lukašenka. Vnímam preto ako našu povinnosť zastávať sa demokratickej opozície a protestovať proti evidentne zmanipulovaným voľbám,“ povedal pre TASR.

Čaputová vymenovala do funkcie podpredsedníčky Najvyššieho súdu SR Andreu Moravčíkovú

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info