HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

ŠKANDÁL! Tajná služba USA zverejnila súčasný scenár udalostí okolo Ruska už pred rokom

Ilustr. foto "scenár" - pixabay.com

Všetky konflikty pozdĺž hraníc Ruska boli naplánované už pred rokom – poradca ministra obrany Ruskej federácie má dôkazy.

Ukazuje sa, že nepokoje v Bielorusku, konflikt v Náhornom Karabachu a revolúcie v Strednej Ázii boli pripravené vopred. Tvrdí to neoficiálna webová stránka poradcu ministra obrany Ruska Andreja Ilnického . Je tu však dôkaz o tom, ako USA našli spôsob, ako oslabiť Rusko bez napadnutia jeho hraníc. Informuje kp.ru.

Ukazuje sa, že nepokoje v Bielorusku, konflikt v Náhornom Karabachu a revolúcia v Strednej Ázii boli pripravené vopred. Všetky tieto plány amerických spravodajských služieb odzneli v správe spravodajského a analytického centra RAND (hlavnej expertnej skupiny, ktorá rozvíja zahraničnú politiku a bezpečnostnú stratégiu USA) s názvom „Napäté a nevyvážené Rusko. Posúdenie možností vplyvu “ už v lete 2019.

V dokumente sú uvedené tieto priority pre USA: Dodávať vysokoúčinné zbrane na Ukrajinu, podporovať militantov v Sýrii, meniť režimy v Bielorusku, Arménsku a Azerbajdžane, dosiahnuť politické rozdelenie v krajinách strednej Ázie a potom izolovať Podnestersko.

Trump vyzval šéfa kongresového výboru pre tajné služby na odstúpenie

Všetko ide podľa plánu načrtnutého už v roku 2019 v USA.

“Účelom takejto hybridnej vojny je vyčerpať nepriateľský štát všetkými dostupnými metódami – podkopať jeho ekonomiku a politickú stabilitu, ovplyvniť morálku obyvateľstva, znížiť vôľu vzdorovať a nakoniec ovplyvniť elity, a potom donútiť krajinu kapitulovať. Kvôli účinnosti takýchto hybridných útokov sa hľadajú najzraniteľnejšie miesta, na ktoré je nasmerovaný hrot útoku. Takáto vojna zástupcov alebo hybridná vojna medzi Západom a Ruskom už prebieha. Jej cieľom je rozobrať ruský štát na drobné a zmeniť ho na zlyhávajúcu štruktúru, akou je dnes Ukrajina,” píše Andrej Ilnický.

Čo z poznania takejto stratégie vyplýva pre Rusko?

“V obrane nemožno vyhrať vojnu vrátane hybridnej. Musíte sa sústrediť a ísť do útoku. V útoku na dobytie našej budúcnosti … A čo je najdôležitejšie, naša sila je v pravde, ktorou prekonáme všetky ťažkosti a výzvy na ceste k cieľom, ktoré si stanovíme, bez ohľadu na to, ako veľmi sa nás snažia vykoľajiť americkí stratégovia z RAND-u a ich európski vazali” – píše poradca ministra obrany Ruska.

Trump povedal, že tajné služby sa mýlia ohľadom hrozieb zo strany Iránu

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info