HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Deň jednoty v Berlíne – strety neonacistov s antifašistami

Ilustračný obrázok/TASR
V Berlíne vypukli strety v deň znovuzjednotenia Nemecka po tom, čo sa aktivisti Antifa pokúsili zablokovať cestu krajne pravicového pochodu. Ľavicoví demonštranti zasypali policajtov projektilmi, uvádza portál RT.

Nemecko oslavuje 30. výročie jednoty, čím pripomína znovuzjednotenie krajiny, ktorá bola rozdelená na viac ako 40 rokov. Dňa 3. októbra 1990 bola východná socialistická Nemecká demokratická republika (NDR) rozpustená a pohltená západnou Spolkovou republikou Nemecko.

Nemecké krajne pravicové hnutie „Tretia cesta“, ktoré sa označuje za „nacionalistické“  a „socialistické“  uskutočnilo pri tejto príležitosti v Berlíne pochod. Pôvodne sa malo konať 1. mája, odložilo sa to však kvôli pandémii koronavírusu.

Súd potvrdil podmienku pre muža, ktorý na Facebooku posielal prvákov do plynu

Akcia prilákala veľkú skupinu ľavicových protestujúcich, ktorí sa pokúsili zablokovať cestu účastníkov  pochodu „Tretia cesta“ . Polícia nasadila do oblasti veľké sily, ktoré sa snažili oddeliť súperiace skupiny a uvoľniť cestu pre pochod.

Demonštranti z asociácie Antifa sa pokúsili usporiadať „sedenie“ uprostred cesty, čo viedlo políciu k násilnému odstráneniu a zadržaniu niektorých z nich. To viedlo k potýčkam a podľa úradov aktivisti zasypali orgány činné v trestnom konaní rôznymi projektilmi.

Ruská FSB zadržala jadrového vedca, ktorý je podozrivý z prezrádzania tajných technológií a štátnych tajomstiev

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info