HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Rozklad nemocnice v Poprade v priamom prenose. Výpovede lekárov pokračujú

NsP Poprad / SITA

Lekárska komora je v šoku z udalostí v Nemocnici Poprad, výpovede odborného personálu pokračujú.

Slovenská lekárska komora (SLK) podrobne sleduje udalosti v popradskej nemocnici. „Sme doslova šokovaní najnovšími informáciami o tom, že sa tu nielen de facto, ale ani de jure nič nezmenilo. Hoci riaditeľ Anton Hanušín ešte minulý týždeň oficiálne deklaroval svoju rezignáciu na post riaditeľa, stále ju v podstate riadi. Pre lekárov aj ostatných zdravotníckych pracovníkov je práca za týchto okolnosti doslova frustrujúca a podľa našich informácií už ďalší lekári podali výpovede a niektorí zvažujú výpovede podať,“ informovala podľa portálu webnoviny.sk manažérka pre komunikáciu a médiá SLK Nancy Závodská.

SLK preto verejne vyzýva ministra zdravotníctva, aby okamžite začal konať a poveril riadením popradskej nemocnice niekoho, kto prispeje k stabilizácii pomerov v nej. Ministerstvo – podľa SLK – nechápe situáciu v nemocnici a spolieha sa iba na administratívny akt rezignácie jej bývalého riaditeľa.

Šokujúci stav v popradskej nemocnici. Nakazení koronavírusom sú oddelení iba igelitom!

„Vyjadrenie rezortu zdravotníctva, že musia počkať na to, kým im Anton Hanušín doručí notárom podpísanú rezignáciu, aby mohli konať, sa nám javí len ako obštrukcia, ktorá je v momentálnej situácii absolútne neprijateľná,“ informovala za SLK Závodská.

Situáciu v popradskej nemocnici je podľa lekárskej komory potrebné čo najskôr vyriešiť, pretože v nemocnici pribúdajú nakazení zdravotníci, ale i nakazení pacienti, takže zabezpečiť zdravotnú starostlivosť a zabezpečiť všetky protipandemické opatrenia nie je jednoduché. SLK žiada situáciu rázne a rýchlo vyriešiť.

„Pre zabezpečenie zdravotnej starostlivosti je upokojenie pomerov životne dôležité nielen pre pracovníkov nemocnice, ale aj pre pacientov širokého popradského regiónu,“ povedala v tejto súvislosti Závodská.

Riaditelia ministra Krajčiho rozvášnili personál nemocníc. Po Poprade sa búria aj v Košiciach

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info