HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Muž spochybňoval koronavírus, až kým sa ním nenakazil. Teraz prežíva veľké muky!

Zdroj: foto Reprofoto Facebook Manchester Evening News

Britský turista tvrdil, že koronavírus je hlúposť. Keď sa ním nakazil, natočil video z nemocnice. Toto sú jeho varovné slová z nemocnice

Chris Grailey (29) si myslel, že ho nič neskolí, no teraz leží v nemocnici a má kyslíkovú masku. Manažér predaja z Manchesteru nemal žiadne iné zdravotné problémy a podľa vlastných slov ako prvý hlásal, že koronavírus je hlúposť, priniesol web cas.sk informáciu z denníka DailyMail.

Myslel si, že mu nič neublíži

Brit vo videu tvrdí, že nevie, či sa z nemocnice dostane, a pri tom varoval ďalších mladých ľudí, aby neurobili tú istú chybu ako on. „Nakazil som sa na Tenerife, nenosil som rúško, myslel som si, že mi nič neublíži. No vybralo si to svoju daň. Nemám žiadne skryté zdravotné problémy. Nechcem, aby niekto iný urobil tú istú chybu ako ja,“ hovorí Chris.

„Teraz ležím na jednotke intenzívnej starostlivosti, čakám na ďalšiu liečbu, a neviem, či sa odtiaľto dostanem,“ informuje nakazený Brit, ktorý sa práve preto rozhodol podeliť o tento príbeh a vyzýva všetkých k opatrnosti.

Neuveríte, aké choroby trápia ľudí na Južnej Morave. Covid-19 to ale isto nie je

Tak blízko k peklu ešte nikdy nebol

Chris vo videu tiež vysvetľuje, ako sa nakazil vírusom počas svojej dovolenky na Kanárskych ostrovoch kde bol minulý týždeň. Pred troma dňami mu však lekári diagnostikovali koronavírus a akútny zápal pľúc. „Bol som chorý väčšinu dovolenky – nemal som chuť, čuch, oblieval ma studený pot. Zhoršilo sa to však po mojom návrate domov. V nedeľu ráno ma poslali na prehliadku a testy a poslali ma domov.“ V noci si myslel, že všetko je v poriadku, lenže v utorok ráno ho okamžite poslali na špeciálne COVID-19 oddelenie.

„To, ako som sa cítil uplynulý týždeň, tak blízko som ešte k peklu nebol. Proste som tam iba sedel a bol pripravený všetko vzdať.  dýchať, kráčať, pohybovať sa. Som ako zombík. Som na štyroch rôznych antibiotikách, steroidoch, kyslíku, v rukách mám viac dier ako feťáci,“ vysvetľuje vo videu Chris.

Mrazivé svedectvo muža, ktorý prežil koronavírus: Tri týždne som bol v kóme, nefunguje mi jedna strana pľúc!

Veľavravné a zároveň desivé slová

Mladý Brit tiež vysvetľuje, že podeliť sa o svoj príbeh sa rozhodol hlavne preto, lebo aj on spochybňoval koronavírus. Tvrdil, že mladí ľudia ho nedostanú, že ide o vládne sprisahanie a že je to iba horšia chrípka. „Je to SKUTOČNÉ. Zabíja ma skutočný život.“

Vyzýva, aby si všetci predstavili seba na jeho mieste ešte predtým, ako pôjdu na párty. „Hocikoho to môže dostať. Mám 29 rokov a nemal som žiadne zdravotné problémy. Je to vážne. Prosím, prosím, otvorte oči. Život je príliš krátky na to, aby ste riskovali svoje zdravie, ja som na to prišiel tým horším spôsobom. Nechcem, aby ostatní urobili tú istú chybu ako ja,“ opisuje portál cas.sk Chrisove slová vo vide, ktoré možno mnohých presvedčí, že COVID-19 je naozaj vážne ochorenie.

COVID-19 má aj známy herec Milan Kňažko! S koronou leží v nemocnici

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info