HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

COVID-19 sa nevyhol ani Detskej nemocnici v Banskej Bystrici, nakazených je 11 lekárov a jeden pacient

Ilustračné foto - SITA

Jedenásť lekárov a jeden pacient z Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou (DFNsP) v Banskej Bystrici je pozitívnych na ochorenie COVID-19.

Ako ďalej informuje nemocnica na sociálnej sieti, všetci pozitívni zamestnanci sú v domácej karanténe, pričom väčšina je bez príznakov ochorenia, ale niektorí majú mierne príznaky. Nemocnica sa nákaze nevyhla napriek prijatým a dlhodobo zavedeným opatreniam na zamedzenie šírenia koronavírusu medzi pacientmi aj zamestnancami nemocnice, mnohokrát dokonca nad rámec povinných opatrení

V nemocnici prebehla mimoriadna dezinfekcia všetkých priestorov nad rámec bežných dezinfekčných a hygienicko-epidemiologických opatrení, ktoré denne v nemocnici prebiehajú. „V spolupráci s nemocničným hygienikom zaznamenávame všetky kontakty daných zamestnancov a sme nápomocní pri ich dohľadávaní RÚVZ,“ uvádza nemocnica s tým, že nemocnica na zasadaní svojho krízového štábu prijala ďalšie bezpečnostné opatrenia, aby v maximálnej miere chránila pacientov, sprevádzajúce osoby a samozrejme svojich zamestnancov.

Viaceré regionálne úrady zaznamenali výskyt pozitívne testovaných na ochorenie COVID-19 v domovoch sociálnych služieb

Napriek tejto situácii je Detská nemocnica plne schopná poskytovať zdravotnú starostlivosť – plánovanú, aj tú akútnu. Výnimkou sú plánované operačné výkony, ktoré sú do utorka 6. októbra pozastavené. „Situáciu nezľahčujeme, uvedomujeme si všetky súvislosti a sme pripravení na viaceré alternatívy prevádzky, ktoré môžu nastať. Apelujeme na zamestnancov, ale aj pacientov a ich rodičov, aby boli zodpovední k sebe, aj k svojmu okoliu,“ dodáva detská nemocnica.

V nemocnici budú v rámci sprísnených opatrení od 12. októbra plánované hospitalizácie na onkológii a plánované operačné a diagnostické výkony realizované iba u pacientov, ktorí majú negatívny test na COVID-19. Bez negatívneho výsledku nebude hospitalizácia na onkológii, ani výkon realizovaný. Toto sa podľa nemocnice nevzťahuje na urgentné a neodkladné stavy.

Ak v týchto dňoch udriete policajta, môžete „vyfasovať“ aj doživotie

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info