fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Sociálna poisťovňa zavádza pre pobočky „Covid semafor“, ich prevádzka môže byť obmedzená

Ilustračné foto : SITA

Sociálna poisťovňa v súvislosti so šírením pandémie koronavírusu a núdzovým stavom zavedie od pondelka 5. októbra tohto roka pre verejnosť a pobočky po celom Slovensku režim tzv. Covid semaforu.

Pobočky poisťovne tak budú pre verejnosť otvorené v štandardnom alebo v obmedzenom režime podobne ako počas prvej vlny pandémie. „Občania si budú môcť svoje záležitosti vybaviť osobne v „zelených“ pobočkách alebo elektronicky cez e-schránky, mailom, telefonicky, poštou či osobne prostredníctvom určených schránok na odovzdanie dokladov v „oranžových“ a „červených“ pobočkách,“ uviedla Sociálna poisťovňa v tlačovej správe.

Pobočky sa budú Covid semaforom riadiť podľa aktuálneho vývoja epidemiologickej situácie, národného semaforu a aktuálnej situácie na svojich pracoviskách. Informácie o tom, ktoré pobočky v akom režime pracujú, bude Sociálna poisťovňa pravidelne od pondelka zverejňovať a aktualizovať na svojej webovej stránke, rovnako aj informáciu o tom, akým spôsobom budú pobočky podľa Covid semaforu poskytovať svoje služby verejnosti. K piatku 2. októbru tohto roka pracovali v obmedzenom režime pobočka v Senici a jej vysunuté pracovisko v Holíči, pobočka v Bardejove, vysunuté pracovisko v Tvrdošíne a pobočka v Trebišove.

Sociálna poisťovňa zároveň bez ohľadu na Covid semafor žiada verejnosť o rešpektovanie preventívnych opatrení, ktoré sú spoločné pre všetky pobočky. Ide o dodržiavanie všeobecných hygienických opatrení (rúška, dezinfekcia, odstup) a zákaz vstupu rodičov s deťmi do priestorov Sociálnej poisťovne. „Pokladne prestanú preberať hotovosť, klient využije ostatné zákonné formy platby,“ dodala poisťovňa.

Kočner prišiel o apartmány na Donovaloch. Išlo o dražbu naoko?

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info