HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Pastor zatknutý za údajné užívanie pervitínu s farníkmi a vyháňanie diabla z batoľaťa

Ilustračný obrázok © Shutterstock

Polícia uviedla, že v nákladnom vozidle Lloyda Laskera mladšieho sa našli drogy a fajka

Arkansaský farár bol uväznený za údajné užívanie pervitín s farníkmi a za vykonávanie exorcizmu na vychudnutom batoľati, píše independent.co.uk. Lloyd Lasker mladší, ktorý vedie kostol House of Refuge and Deliverance Ministries, bol políciou zadržaný na čerpacej stanici za údajnú držbu metamfetamínu a fajku.

Polícia uviedla, že boli privolaní do kostola, aby vykonali kontrolu, pričom našli vychudnuté a modrinami pokryté 21-mesačné dieťa a jeho matku. Žena im povedala, že chlapca „posadol démon“. Dieťa bolo prijaté do nemocnice s akútnym krvácaním do mozgu. Keď polícia zatkla 49-ročného Laskera v Mayflower v Arkansase, údajne sa priznal k tomu, že sa pokúša vykonať exorcizmus, ale polícii neposkytol žiadne ďalšie podrobnosti.

Podozrivý polícii tvrdil, že nevie o drogách v jeho aute, ale priznal sa k tomu, že drogu užívali s farníkmi a matkou chlapca. Pri prehliadke Laskerovho domu policajti našli brokovnicu, ktorú ako odsúdený zločinec nesmel vlastniť. Lasker bol obvineným z prechovávania kontrolovanej látky, prechovávania príslušenstva spojeného s drogami a z nelegálnej držby zbrane.

Americký pastor: „Neprestávajte platiť desiatky, aj keď stratíte prácu kvôli Koronavírusu“ (Video)

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info