fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

„Ako sa presťahovať do Kanady“ – Američania sa po prezidentskej diskusii vrhli na vyhľadávače Google

Ilustračný obrázok © Shutterstock

Google po chaotickej potýčke Trump-Biden vyhlasuje maximálny počet vyhľadávaní výrazu „Ako požiadať o kanadské občianstvo“, konštatuje The Guardian.

Ak ste v utorok večer sledovali prezidentské debaty v domnení, že išlo o vrchol zdvorilosti, pravdepodobne ste v menšine. Mnohým Američanom to stačilo na spustenie potenciálneho hromadného exodu. Po diskusii preplnenej prerušeniami, hovorením jedného cez druhého a ping-pongom urážok, spoločnosť Google ohlásila v USA vrcholný počet vyhľadávaní výrazu „Ako požiadať o kanadské občianstvo“.

Vyhľadávania spočiatku podľa vyhľadávača vrcholili asi hodinu po debatách, okolo 22:30. Vyzerá to však, že tieto správy znepokojovali ľudí do noci – vtedy prebehla druhá vlna hľadania spôsobu, ako získať kanadské občianstvo, pričom väčšina vyhľadávaní sa uskutočnila v skorých ranných hodinách. Hľadanie bolo najpopulárnejšie v Massachusetts, nasledovali Washington a Michigan.

Kríza biodiverzity je podľa Čaputovej krízou ľudstva

Výsledky však nie sú bezprecedentné – v skutočnosti je pri každých voľbách vidieť skupinu voličov uvažujúcich o prechode na druhú stranu hranice. Niektorí to dokonca aj urobia.

Pretože spoločnosť Google dala možnosť uvažovať o odobratí štátneho občianstva stlačením jediného tlačidla, máme možnosť vidieť čísla. Zdá sa, že vrchol kliknutí na zmenu občianstva „Poďme sa všetci presunúť do Kanady“ vyvolaný voľbami , podľa Google, bol po voľbách Georga W. Busha v novembri 2004. Za posledných päť rokov bol najvyšší bod, v ktorom ľudia Googlovali, ako sa majú presťahovať do Kanady, po voľbách v novembri 2016.

Počet zákazníkov v prevádzkach nesmie prekročiť koncentráciu jedného zákazníka na 10 metrov štvorcových

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info