HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

Hrôza: Krásnu tanečnicu naporcioval otec nožom na kebab! Do väzenia ale nechcel, bál sa koronavírusu

Ilustračný obrázok © Shutterstock

Rodinná hádka sa skončila veľkou tragédiou. Mladá Didem Usluová († 32) brutálne zomrela rukou vlastného otca, keď vraj domov prišla opitá, hádala sa a hovorila vulgárne. 

Kúsky tela Didem sa našli až pár týždňov po vražde roznesené po miestnom lese, informuje o brutálnom čine český portál blesk.cz. Matku, ktorá všetko videla a nič nenahlásila, nakoniec prepustili. Muž sa pred súdom bránil, že za mrežami chytí Covid-19 a nech ho tam radšej neposielajú.

Uslu sa vypočutia kvôli epidémii koronavírusu zúčastnil prostredníctvom videohovoru. Svojim poukazovaním na chabé zdravie ale brutálny vrah súd neobmäkčil a z basy sa ešte dlho nepozrie von. Za šokujúce vraždu dcéry totiž súd poslal Turka Hasana za jeho čin do väzenia na 24 rokov.

Ohavná vražda: Otec odrezal spiacej dcére hlavu kosákom, dostal iba deväť rokov väzenia

Namiesto upokojenia vražda

Neuveriteľný prípad sa stal 14. decembra 2018. Usluova krásna dcéra Didem sa živila ako brušná tanečnica v regióne Kesan v severozápadnej časti Turecka. Často vystupovala na rôznych oslavách, večierkoch a na iných akciách.

Jedného večera však prišla domov neskoro v noci v podguráženom stave. V opitosti mala sprosto urážať matku, proti čomu sa ohradil jej otec Hasan a dostal sa s dcérou do prudkej hádky. Chcel vraj po Didem iba to, aby prejavovala voči matke väčší rešpekt a správala sa slušne. Hádka ale namiesto upokojenia stále gradovala. „A potom mi praskli nervy,“ povedal podľa českého Blesku otec na súde.

Šialený čin: Otec piatich dievčatiek rozpáral manželke brucho aby zistil, či čaká chlapca!

Vrah hodil vinu na obeť

Teraz vyšli najavo aj podrobnosti z vyšetrovania, v ktorých sa píše, že Hasan dcéru zaškrtil a telo rozporcioval nožom, ktorým normálne pripravoval mäso na kebab pre zákazníkov. Kusy tela naskladal do mrazničky a v ďalších dňoch ho po častiach začal roznášať po okolí. „Bola to jej vina, nemala chodiť domov opitá a hádať sa s rodičmi,“ povedal na súde otec, vrah.

Dievčenské rameno zabalené v novinovom papieri našiel 9. januára v miestnom lese neznámy zberač smrekových šišiek Zaniesol ju na políciu, a tá vďaka porovnaniu odtlačkov prstov vo svojej databáze zistila, komu patrila. Psy potom v lese našli ďalšie časti tela. Všetky boli odrezané veľmi presnými a skúsenými ťahy noža.

Neuveriteľná tragédia: Matka zabila svojich päť detí, potom sa pokúsila o samovraždu

Matku zbavili obžaloby

Policajti zadržali otca, matku Satio aj mladšiu dcéru Ozlemu. Matku obvinili z toho, že zločin nenahlásila. Podľa jej slov sa jej po vražde urobilo nevoľno a odišla do spálne, kde omdlela. Hoci jej hrozilo tiež väzenie, nakoniec ju na súde obžaloby úplne zbavili. Rovnako tak prepustili aj sestru zavraždenej, píše v závere neuveriteľného príbehu český portál blesk.cz.

Väzni sa chceli nakaziť koronavírusom a dostať sa tak na slobodu

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info