fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Ďalší funkcionár v problémoch. Tentokrát zadržali starostu Rudolfa Kusého!

NAKA
Foto: SITA/Polícia SR

Bratislavskí policajti dnes ráno zadržali verejného činiteľa mestskej časti Bratislavy.

Obvinený je zo spáchania trestného činu proti poriadku vo veciach verejných. Informuje o tom bratislavská krajská polícia na sociálnej sieti. Podľa informácií TASR má ísť o človeka pôsobiaceho v samospráve.

So zadržaným v súčasnosti vyšetrovateľ vykonáva potrebné procesné úkony,“ spresnili policajti s tým, že viac informácií prinesú, keď to umožní procesná situácia vo vyšetrovaní. Tri od seba nezávislé zdroje pre TASR uviedli, že zadržaným má byť starosta bratislavskej mestskej časti Nové Mesto Rudolf Kusý.

Miestny úrad nevie, o čo ide

K zadržaniu svojho starostu sa vyjadrili aj miestny úrad bratislavskej mestskej časti Nové Mesto. „Nie sme si vedomí žiadneho porušenia legislatívy, ktorého by sa mohol starosta bratislavského Nového Mesta Rudolf Kusý dopustiť,“ uviedol pre Markízu hovorca novomestskej samosprávy Marek Tettinger. Miestny úrad, ako aj Kusý boli podľa hovorcu za posledných desať rokov opakovane terčom rôznych anonymných trestných oznámení a obvinení.

„Orgánom činným v trestnom konaní sme vždy poskytli maximálnu súčinnosť, rovnako budeme konať aj v tomto prípade. Doteraz sa vždy všetky vznesené obvinenia ukázali ako neopodstatnené a nezmyselné. Sme presvedčení, že inak to nebude ani tentoraz. V tejto chvíli nemáme vedomosť, čoho by sa malo aktuálne trestné oznámenie týkať,“ skonštatoval Tettinger.

K celej záležitosti sa miestny úrad bude môcť vyjadriť, až keď spozná, čoho sa aktuálny prípad týka. Hovorca mestskej časti podľa tvnoviny.sk tvrdí, že im nik netlmočil ani žiadne relevantné výhrady či podozrenia, ktoré by zakladali podozrenie, že úrad či jeho štatutári v čomkoľvek postupovali protiprávne.

„Ako úrad sa dlhodobo usilujeme posilňovať transparentnosť, hospodárnosť pri verejnom obstarávaní, presadzujeme efektívnejšie fungovanie samosprávy a zabezpečenie férového prostredia pre všetkých, ktorí so samosprávou prídu do kontaktu,“ poznamenal Tettinger.

Na exstarostu Dolného Chotára podal prokurátor obžalobu z piatich vrážd

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info