fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Smer-SD chce podať návrh na zvolanie mimoriadnej schôdze NRSR

Na snímke poslanec Národnej rady (NR) SR Robert Fico (Smer-SD). / TASR - Martin Baumann

Opozičná strana Smer-SD chce podať v stredu (30. 9.) návrh na zvolanie mimoriadnej schôdze Národnej rady (NR) SR. Má vyzbieraných 26 podpisov. Na rokovanie chce pozvať ministrov, aby vysvetlili, čo idú robiť v najbližších dňoch na záchranu svojho rezortu. Opoziční poslanci sa chcú pýtať aj na oblasti cestovného ruchu, kultúry a športu, ktoré sú postihnuté pandémiou nového koronavírusu. Na tlačovej konferencii to povedal predseda strany Smer-SD Robert Fico.

Strana očakávala, že vláda spolu s opatreniami na zamedzenie nového koronavírusu príde aj s kompenzačnými opatreniami. Formou uznesenia chce NRSR zaviazať členov vlády, aby v najbližších siedmich dňoch vystúpili pred parlamentom a každý minister odpovedal na základnú otázku: čo ide robiť v týchto dňoch pre záchranu svojho rezortu.

Chce, aby na rokovaní vystúpili ministri životného prostredia, hospodárstva, financií, práce a pôdohospodárstva. Opozičnú stranu zaujímajú investície do regiónov, zelené projekty a investície, či zvýšenie produkcie vlastných potravín. „Treba naliať helikoptérové peniaze na udržanie pracovných miest, treba sa baviť s veľkými firmami,“ poznamenal Fico.

Viac ako 5 000 Rusov bolo zaočkovaných vakcínou Sputnik V, pričom žiadny z nich nehlásil závažné vedľajšie účinky

V súvislosti so zákazom konania športových podujatí chce počuť aj vyjadrenie ministra školstva, ako chce zachrániť slovenský šport. Fico spomenul, že nestačí len preplácanie vstupného, je potrebné podporiť aj jednotlivé zväzy. V oblasti cestovného ruchu chcú opozičníci vedieť, čo sa ide robiť s prázdnymi reštauráciami a hotelmi, prázdnymi autobusmi a cestovnými kanceláriami, aby títo ľudia prežili. Za dôležité Fico pokladá aj záchranu kultúry.

Mimoparlamentné KDH kritizuje vládu, že niektoré nové opatrenia nie sú logické a citlivé k ľuďom. Predseda KDH Milan Majerský za prekvapivé označuje úplný zákaz verejných bohoslužieb, pričom nákupné centrá a bary budú dostupné.

„Je navyše zarážajúce, že napriek neprimeranosti opatrení s cirkvami o rušení bohoslužieb nik nehovoril. Verím, že navrhnuté nariadenia vláda dôkladne prehodnotí a vedomá si ich dôsledkov pripraví také riešenia, ktoré popri ochrane zdravia budú hájiť aj hlboký ľudský rozmer a ľuďom v ťažkých časoch nevezmú nádej,“ podotkol Majerský. Premiér Igor Matovič (OĽANO) v pondelok (28. 9.) predstavil opatrenia na zamedzenie šírenia ochorenia COVID-19. Od októbra budú napríklad zakázané h

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info