HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

SIS odtajnila svoju správu. Kočner a Trnka boli napojení na zločinecké skupiny

Fotokoláž / redakcia (via TASR, SITA)

Na povrch vyplávali (ne)očakávané informácie. Slovenská informačná služba zaznamenala minulý rok viaceré prípady korupcie v policajnom zbore a na prokuratúre.

Konštatovanie vyplýva z odtajnenej správy, ktorú zverejnila SIS. Zachytené informácie hovoria napríklad o prokurátorovi, ktorý mal mať väzby na podnikateľa prepojeného na zločinecké skupiny. Podľa informácií TV JOJ je tým prokurátorom Dobroslav Trnka a podnikateľom Marián Kočner.

Konečne si robia svoju prácu

Spravodajskí agenti tiež priniesli informácie o viacerých podozreniach z korupcie policajtov. Jeden z nich mal podľa správy SIS zneužívať operatívne informácie o podozrivých podnikateľoch, ktorých mal nimi následne vydierať. Tajná služba v správe dodáva, že sa v minulom roku zaoberala aj podozreniami z korupcie v našom súdnictve.

Trnka si mal pre Kočnera nahrávať svoje rokovania na Generálnej prokuratúre. Myslí si Kvasnica

Fakt, že si následne vykonávala veľmi dobre svoju prácu aj polícia podčiarkuje zo, že vo väzbe skončili ľudia, o ktorých by to verejnosť nikdy nepredpokladala. Ide nielen o už spomínaných Kočnera s Trnkom, ale aj bývalú štátnu tajomníčku Moniku Jankovskú, ďalších asi šesť sudcov (ich stav sa priebežne mení a dopĺňa – pozn. autora), oligarchu Norberta Bödöra, šéfa štátnych hmotných rezerv Kajetána Kičuru či ľudí z Poľnohospodárskej platobne agentúry a finančníka Martina Kvietika alebo iných, menších, ktorí si mysleli, že na nich sa nikdy nepríde. SIS a NAKA si konečne začali robiť svoju prácu, a tak to má v slušnej spoločnosti byť.

CELÁ NAHRÁVKA Kočner – Trnka + vyjadrenie Penty

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info